Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
153 posty 1222 komentarze

A contrario - Miejsce Wolnej Myśli

Acontrario - Blog forum Acontrario.pl - Forum Wolnej Myśli, niezależne forum śledcze.

Przesłanki zamachu smoleńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W poniższej analizie przedstawimy twarde przesłanki świadczące o udziale osób trzecich w tzw. "katastrofie" z 10 kwietnia 2010 r.

Pomijamy takie kwestie jak:

- odpowiedzialność karno - polityczną za wadliwe i urągające wszelkim normom przygotowanie wizyty, w tym brak właściwych kart podejścia, brak ochrony kontrwywiadowczej (przed, w trakcie i po zdarzeniu), brak zabezpieczenia lotniska, w tym zabezpieczenia meteo, brak zabezpieczenia wieży kontroli lotów, brak zabezpieczenia lotniska zapasowego oraz transportu delegacji - odpowiedzialność ponosi zarówno rząd (na zbity pysk powinni wylecieć przynajmniej ministrowie MSWiA, MON, szefowie wszystkich służb specjalnych) jak i kancelaria prezydenta (przedstawiciele kancelarii obecni na miejscu robili wszystko by nic nie robić - Jacek Sasin 9 kwietnia nie wziął udziału w rekonesansie BOR, 10/4 nie pofatygował się na lotnisko bo wolał zabezpieczać krzesełka i głośniki, następnie nie powziął żadnych kroków służących zabezpieczeniu miejsca katastrofy, znalezieniu rannych, ciała prezydenta, zabezpieczeniu polskiej dokumentacji, laptopów etc - ponosi odpowiedzialność polityczną za zaniechanie urągające wszelkim standardom)

- odpowiedzialność polityczną prezesa rady ministrów Donalda Tuska oraz urzędników kancelarii rady ministrów, w tym przede wszystkim Tomasza Arabskiego, którzy przed 10 kwietnia w imię partyjnych interesów wprowadzali w błąd kancelarię prezydenta co do faktycznych terminów obchodów, podjęli grę z rządem rosyjskim na rozdzielenie wizyt, następnie robili wszystko by dezawuować wizytę prezydenta jako "prywatną wycieczkę", po 10 kwietnia kłamiąc w żywe oczy, że lot "prezydenckiego tupolewa" (ten zwrot chyba Ostachowicz wymyślił na potrzeby 10/4) był lotem cywilnym a nie wojskowym - 10/4 gdyby Donald Tusk miał za grosz honoru podałby się do dymisji wraz z całym rządem.

- działania podejmowane po katastrofie służące dezinformacji, mataczeniu i niszczeniu dowodów, w tym brak rzeczywistego dostępu do wraku i czarnych skrzynek.

Po problemach Jaka-40 z podejściem do lądowania tupolew w ogóle nie powinien lecieć w stronę Smoleńska tylko od razu w stronę Wnukowa lub Briańska, mniejsza z tym.

Co wg nas stanowiło bezpośrednią przyczynę katastrofy?

Podejście tupolewa po wirtualnej ścieżce schodzenia wycelowanej w punkt znajdujący się 80 m poniżej poziomu pasa, 50 m obok niego i 650 metrów przed progiem pasa. Inaczej mówiąc, albo tupolew z premedytacją kierowany był prosto w zalesione zbocze zamiast na pas lotniska, albo w wiezy kontroli lotów siedziało stado szympansów, albo w kabinie pilotów trwała alkoholowa balanga. Rosyjski MAK puścił w świat trzecią wersję ośmieszając Polskę na całym świecie. Donald Tusk w tym czasie jeździł na nartach. Naszym zdaniem wszystko wskazuje na podjęcie świadomych kroków mających na celu rozbicie tupolewa na zboczu przed pasem.

 

1. Sygnał GPS

Wg technika pokładowego jaka 40 Remigiusza Musia, dane GPS środka pasa z kart podejścia były nieprecyzjne.

Byliśmy przygotowani, mieliśmy współrzędne środka lotniska, które dodatkowo można było wprowadzić do GPS-a. Stąd dysponowaliśmy dosyć dokładną odległością. Ale GPS wyprowadzał nas w lewo, a radiolatarnie w prawo. No więc lecieliśmy wypadkową. Gdy zobaczyliśmy światła APM-ów, tak jak mówiłem, trzeba było „dogiąć” w prawo.

Również wg dowódcy Jaka "współrzędne lorniska KTA nie wskazywały środka drogi startowej".

 

2. Bliższa radiolatarnia

Wg dowódcyjaka por. Artura Wosztyla biższa radiolatarnia znajdowała się 650 m dalej od pasa. Cytujemy kluczowy fragment zeznań:

Wprowadzając odczytane z karty podejścia współrzędne współrzędne bliższej i dalszej radiolatarni, odległość między nimi nie wynosiła 5,15 km tylko 4,5 km odczytane z GPS.  (...) Prokuratura jest pierwszym organem, któremu przekazuję tę informację.

Zeznania te stanowią kluczowy dowód na przestawienie bliższej radiolatarni o 650 m (odcięcie zasilania oficjalnej BPR i ustawienie drugiej w innym miejscu) co samo w sobie nosi znamiona zamachu.

Z kolei wg II pilota jaka Bohdana Suhorskiego karty podejścia zawierały nieprawdziwe koordynaty radiolatarni.

Dalsza prowadzaca umiejscowiona jest w odległości 6,28 km od progu pasa. Załoga jaka otrzymała sygnał bliższej 1,78 km od pasa zamiast 1,1 km. Wg google earth w tym miejscu znajduje się niewielka polana:

 

3. Naprowadzanie z wieży

Wieża (a raczej barak) kontroli lotów potrafiła poprawnie nakierowywać dwukrotnie rosyjskiego iła oraz polskiego jaka. W przypadku tupolewa:


3.1 nie podano schematu lądowania 2-5-9
i sposobu podejścia:

Dla IŁ-a, treść wg opublikowanych stenogramów z wieży:

08:54:17 KL – 8-17-sty na „Korsażu” 3 stopnie, mgiełka. Widoczność 4, wiatr 140 stopni, 2 metry. Temperatura +2, ciśnienie 7-45, 7-45. (schemat) lądowania 2-59. Wysokość przejścia 1500, podejście OSP z RSP

Dla Jaka:

Na „Korsażu” mgiełka, widoczność 4 kilometry, jasno. Ciśnienie 7-45, 7-45,(schemat) lądowania 2-5-9.

Dla tupolewa:

10:24:50 KL – Temperatura plus 2, ciśnienie 7-45, 7-4-5, nie ma warunków do przyjęcia.

10:30:25 KL – Polski 1-0-1,kurs 79.


3.2 od 6 km podawano odległości od progu pasa z błędem średnio 600 m, czyli wg przestawionej odległości bliższej radiolatarni (600,650,550,580 m) - str 106 polskich uwag do raportu MAK

Raport MAK str 173 niewielką czcionką w przypisie nr 50 zaznacza:

Obliczenia wykazały, że informacje kontrolera dla załogi o odległości do pasa ( 8, 6, 4, 3 i 2 km) podawane były z wyprzedzeniem średnio o 500 metrów.Oblot kontrolny (rozdział 1.16.6) wykazał, że błąd zobrazowania znacznika samolotu na PRL wg odległości wynosił minus 90-150 metrów (znacznik był bliżej progu pasa WPP 26, niż samolot znajdował się w rzeczywistości).

Dane odczytywane z opublikowanej ścieżki schodzenia. Str. 106 polskich uwag.


3.3 podawano informacje o pozostawaniu na ścieżce podczas gdy tupolew znajdował się 73 m poniżej ścieżki- strona 66, 67 i 106 polskich uwag do raportu MAK.


3.4 wg Remigiusza Musia wszystkie trzy samoloty otrzymały pozwolenie na zejście do 50 m zamiast do 100 m.

- Według stenogramów z czarnych skrzynek, kontroler wydaje po raz pierwszy komendę „101 horyzont” dokładnie w tej samej sekundzie, w której nawigator podaje wysokość 50 metrów.

I ja właśnie słyszałem jak mówił wcześniej, że najniżej mogą zejść na 50 metrów i być gotowi odlecieć, jeśli nie zobaczą pasa. Nie na 100. Teraz: czy nasze słowa są bardziej wiarygodne, czy stenogram?

- Dwóch różnych komend kontrolera, który by raz mówił „bądźcie gotowi do odejścia przy 100 metrach”, a w innym momencie „bądźcie gotowi przy 50 metrach” Pan nie słyszał?

Nie, nie słyszałem. Była jedna komenda.

- I jedyną osobą, poza kontrolerem i dowódcą TU-154, który ją słyszał był właśnie Pan?

Tak. Artur i Robert mogli tylko potwierdzić moją wersję. Jeśli kontroler wszystkich traktował równo, to logiczne, że im też wydał komendę z wysokością 50 metrów.

- A jak było z wami, tzn. z lądowaniem Jaka-40?

Nam również kontroler powiedział, że mamy zejść do wysokości 50 metrów.
(...) Dlatego pomimo uwag kontrolera my zrobiliśmy po swojemu, czyli bezpieczniej. [źródło: wywiad dla tvn24]

 

3. Nieprawidłowe ciśnienie na ciśnieniomierzu barycznym I pilota skutkujące mylną oceną wysokości

Naciśnięcie przycisku przestawiania ciśnienia na wysokościomierzu WBE na końcowym
etapie podejścia do lądowania (na H=350m) jest absolutnie nielogiczne i prawdopodobnie było to związane z pomyłką z przyciskiem „QFE” (...)

Przestawienie ciśnienia na WBE z 745mm Hg do 760mm Hg doprowadziło do zmiany wskazań wysokościomierza dowódcy statku - zwiększenia o około 160m. Taka okoliczność mogła zmylić dowódcęstatku, przy założeniu, że kontrolował on wysokość. Jednakże, gdyby dowódca statku śledził wskazania wysokościomierza, to nie mógł nie zauważyć nagłej skokowej zmiany jego wskazań i nieuzasadnionych działań ze strony nawigatora, naciskającego przycisk na WBE.[str 113 - 114 raportu MAK]

A może po prostu wieża podała ciśnienie 7-5-4 zamiast 7-4-5 ? Skoro zmieniono 50 na 100 m to równie dobrze można było dograć 745...

 

4. Nieprawidłowe dane GIS tworzące możliwość dla potencjalnych zamachowców obniżenia poziomu płyty lotniska (przy spełnionej przesłance z pkt. 3):

Str 157 raportu MAK.

Górna, niebieska linia to faktyczne umiejscowienie tupolewa w przestrzeni. Czerwona to wysokośc geometryczna (wysokość z RW skorygowanqa do płyty lotniska). Pozioma niebieska linia do dane GIS na temat wysokości - jak widać zamiast jaru (kolor zielony i brązowy) mamu płaską przestrzeń i potem nagłe wzniesienie).

 

Podsumowując:

w oparciu o:

- błędne dane GPS

- błędne dane GIS

- błędne dane z kart podejścia

- fałszywe umiejscowienie bliższej prowadzącej

- błędne dane z ciśnieniomierza barycznego

- fałszywe naprowadzanie z wieży pomimo pozostawania poza kursem i ścieżką

- brak widoczności pionowej i poziomej

samolot znajdował się na "wirtualnej" ścieżce i kursie podejścia skierowanym wprost na zbocze - pomimo rozkazu odejścia na 100 m i odejścia od ścieżki samolot nie miał szans na wydostanie się z pułapki:

Jak widać powyżej:

- ścieżka schodzenia wycelowana była wprost w zbocze

- tupolew zaczął odchodzić tuż po komendzie "odchodzimy" (1,6 km przed pasem) - linia prosta schodzenia zmienia się w parabolę 1,5 km przed pasemi 400 m przed rzekomym wyłączeniem autopilota.

Zauważa to nawet Siergiej Amielin na dwóch ostatnich stronach swej książki "ostatni lot" (s. 356 - 357) gdzie publikuje wykres zbliżony do powyższego i jakby zaczyna sobie zdawać sprawę że coś jest nie tak. Automatyczny pilot został wyłączony przyanjmniej 400 m przed zapisem z czarnej skrzynki że został wyłączony. Amielin nie wie co powiedzieć. My możemy powiedzieć że powyższy wykres stanowi kolejny dowód na sfałszowanie zapisów z CVR (czarnej skrzynki).

Tupolew otrzymał sygnał z bliższej 650 m wcześniej niż powinien. Świadczy o tym jego długość (2,1 sek) niemożliwa do zanotowania na 10 m nad ziemią - tylko na 80 m. Załoga rozpoczęła natychmiast odchodzenie na drugi krąg. Nie odeszła nie dlatego, że nie wcisnęła przycisku uchod - bo wciśnęła, co widać z trajektorii lotu - ale daltego że znajdowała się na fałszywej ścieżce schodzenia.

W związku z powyższym należałoby spodziewać się śladów montażu w obrębie 1,1 km od pasa gdzie rzekomo wyłączono autopilota lub 1,7 km po sygnale odchodzimy. I ślady takie odnaleźliśmy korzystając z oprogramowania do obróbki dźwięku:

Po przełączeniu na analizę spektralną ślad cięcia widać jeszcze wyraźniej:

Tuż po słowach "Odchodzimy" w odległości 1700 m od pasa następuje trzask, cięcie (ewidentne ślady montażu) i zaczyna się sygnał 400 Hz wysokości niebezpiecznej. Podobnych śladów jest więcej.

Nie musimy czekać na raport Macierewicza. Karty zostały wyłożone.

Voltar. Acontrario.pl

KOMENTARZE

 • Proszę wszystkich czytających
  BY WYKOPYWALI TEN TEKST!

  Warto by jak najwięcej osób go przeczytało.
 • PS
  Przy okazji powyższa analiza stanowi gwóźdź do trumny wszystkim bzdurnym analizom o "maskirowce" inspirowanym zapewne w celu ośmieszenia blogerów...

  Wykorzystano stary, sprawdzony sposób "na bliższą" + ładunki termobaryczne lub podobne na wszelki wypadek.
 • Autor
  Analiza wyborna! Kładzie już na łopatki białą księgę Macierewicza, która niczego nowego nie pokazała i jest za bardzo poprawna. Twój tekst powinien być dzisiaj nr 1 na sg. Pozdrawiam i kopiuję do mojej czarnej skrzynki.
 • @ Acontrario
  Jak dobrze zrozumiałam samolot został wprowadzony w pułapkę przez kontrolerów i tych , którzy dali niewlaściwą kartę podejścia i z tej pułapki już nie mógł sie wydostać mimo,że kapitan Protasiuk próbował wyjść włączjąc uchod . Dlaczego zatem Cześci potwierdzili,że nawet z 30 m ten samolot mógł odejść.
 • @mnich zarazy
  dzięki, wstawiłem na wykop:

  http://www.wykop.pl/link/820987/przeslanki-zamachu-smolenskiego-nowyekran-pl/
 • @Krycha
  "Jak dobrze zrozumiałam samolot został wprowadzony w pułapkę przez kontrolerów i tych , którzy dali niewlaściwą kartę podejścia"

  kontrolerzy to tylko narzędzia w rękach sprawców

  "i z tej pułapki już nie mógł sie wydostać mimo,że kapitan Protasiuk próbował wyjść włączjąc uchod . Dlaczego zatem Cześci potwierdzili,że nawet z 30 m ten samolot mógł odejść".

  Bo był zbyt nisko nad jarem. Parabola ma wysokość od pociągnięcia za stery ok. 30 m - samolot zaczął wychodzić szorując niemal brzuchem po trawie za radiolatarnią. Nie uderzył w żadną brzozę bo za nią stoją trzy inne CAŁE i nienaruszone. Jak zaczął wychodzić "sprowadzono go na ziemię"
 • @Acontrario
  W takim razie badania fonoskopijne taśmy powinny potwierdzić twoje ustalenie montażu taśmy przez Ruskich.
 • @Acontrario
  Zatem ekshumacja zwłok to jedyna szansa na potwierdzenie zamachu.
 • @Krycha
  Raczej odsunięcie PO od władzy.

  Dopóki rządzą nigdy nie będzie ekshumacji ani nie zobaczymy u siebie czarnych skrzynek.
 • @Mirek
  Biała księga ,wbrew temu co piszesz pokazała wszystkie dokumenty dotyczące tej sprawy , znane komisji parlamentarnej. Celem białej księgi nie jest pokazywanie analizy tego co sie stało a jedynie pokazanie dokumentow . Rapot zespolu parlamentarnego przedstawi analizę tego co się stało. Dzisiaj nie wiemy co on bedzie zawierał ale ja myslę, że wszyscy bedziemy zaskoczeni tymi ustaleniami.
 • @Acontrario
  W mojej ocenie usuniecie PO od władzy ma szansę gdy rzetelna wiedza o katastrofie dotrze do wyborców przed wyborami.
 • Śladów cięć, pyknięć jest więcej
  http://mglinski.wrzuta.pl/film/6Ud3DAejdIT/cvr_tupolew
 • Krycha
  Dla pewnej części ich elektoratu, nie będzie to miało znaczenia. Będą słuchać tylko tuskowych "ekspertów".
 • @MGlinski
  Tak, wiemy o tym :)

  Takich cięć i pyknięć mamy zlokalizowanych więcej.
 • all
  ...i w tym momencie zaliczyliśmy 111.111 odwiedzin :)

  dziękujemy
 • @mnich zarazy
  na wykopie trwa właśnie akcja zakopywania artykułu jako "spam"... :)
 • @mnich zarazy
  Nie ma szans aby wszyscy od PO się odwrócili i dlatego trzeba przekonać tych , których można i zniechęcić tych , których można.
  Przyczyny katastrofy do gwódź do trumny PO. Cięcia taśmy po dowód na manipulacje w taśmy. Dalsze wnioski z tego wyciagane to tylko prawdopodobieństwo a nie pewność. Osobiscie bardzo liczę na raport zespołu parlamentarnego w zderzeniu z raportem Millera.
 • Acontrario
  Czyli strzał w 10!!!
 • @Krycha
  Wyobraźmy sobie że np. Macierewicz opublikuje podobne dane w oparciu o analizy Konrada "ndb2020", który to samo co powyżej omawiał w Brukseli,

  gazeta: "macierewicz oszalał. pis idzie na dno"

  onet.pl: "mjr Hypki: to są rojenia chorego człowieka"

  wp.pl: "E. Klich: to wina Polaków, Macierewicz powinien się leczyć"

  tvn24: "Donadl Tusk: nie będę komentował tych bredni"

  kropka nad I: rozmowa z Robertem Latkowskim

  sondaż OBOP: "86 % Polaków nie wierzy Macierewiczowi"

  :)
 • Acontrario
  Napisałem prośbę o wykopywanie. Jest lepiej widoczna, niż mój komentarz pod twoim tekstem.
 • Motywem zamachu PIENIADZE Z PEWEXU, a podpisanie Traktatu Lizbońskiego PODPISANIEM WYROKU?
  O co chodziło w konflikcie Braci Kaczyńskich o "Czwartą RP"? Chodziło o przejęcie WSI. Bo - co to znaczy - rozwiazac WSI? To znaczy posiasc wiedze o WSI i pieniadze WSI. A bylo/jest tego 200 mld $. Załóżmy, że o tę forsę poszlo. To jest roczny budżet naszego Państwa. Dlaczego osoby zainteresowane odzyskaniem tych pieniedzy zabily tak pozno? Co je powstrzymywalo? Prawdopodobnie komplikacje, jakie powstały by po zabiciu Lecha Kaczyńskiego przed podpisaniem Traktatu Lizbońskiego. Kampania wyborcza na prezydenta RP obracala by się właśnie wokół tego tematu i wygrać mógłby był Jarosław obiecujący nie-podpisanie. A wtedy plany Moznych tego Świata - zostaly by zablokowane. Czy Lech Kaczyński podpisując Traktat 10-go października 2009 dopuszczał mysl, że rozwiązuje ręce byłym właścicielom WSI zainteresowanym odzyskaniem władania 200 miliardami $?
  http://www.youtube.com/watch?v=VUvnMF-LRWM
 • @Acontrario
  "sondaż OBOP: "86 % Polaków nie wierzy Macierewiczowi"
  Czemu nie dali 99%, byłoby tak samo wiarygodne.
 • @Eugeniusz Sendecki
  całkiem możliwe

  tylko dlaczego do tej pory nie ujawniono ANEKSU do raportu WSI?

  przecież macierewicz ma go na swoim laptopie...
 • Dwa pytania:
  1. Dane sa zdjeciach tzn. skad pochodza?

  2. Jak to ma sie do ostatnich 3 sec Macierewicza.
  Na diagramie samolot zaczyna sie wznosic 15 metrow nad ziemia i wtedy mu wszysto staje.. 60 m pozniej pierwsze slady kontaktu z ziemia.

  To znaczy, mimo ze samolot by za nisko uwazona za konieczne wlaczenie hamulca, np. w formie malego ladunku na pokladzie (czyji ludzie go umiescili- czyzbysmy mieli docznienia z team work?).

  Gdyby tak nie bylo, to moment staniecia komputera i slad na ziemi (rozbicie) pokrywalyby sie.
 • @fritz
  zdjęcia?

  1. zrzut ekranu z google earth (podgląd na polankę) [moje autorstwo]

  2. Polskie uwagi do raportu MAK - astr. 106

  3. Raport MAK

  4. Raport MAK + moje oznaczenia dodatkowe

  5.6 Zrzut ekranu z programu Cool Edit Pro 2 do edycji dźwięku z załadowaną ścieżką dźwiękową z CVR [moje autorstwo]
 • @Acontrario
  A ja jak bardzo wielu nie wierzę w sondaże.
 • @t-rex
  Właśnie,chyba ze tego dowodu tez nie ma bo nie ma ciał.
 • Tyle dociekań,a wystarczyły by zdjęcia satelitarne z 10.04.2010r!
  Ci,którzy mięli udział w tej strasznej tragedii ,śmieją się z rozbawieniem
  jak można zlekceważyć społeczenstwo/nie mówiąc już o rodzinach
  tych,którzy zginęli nad Smoleńskiem/!
  Przecież kpią z wszystkich a wystarczyłoby ujawnić zdjęcia satelitarne,otworzyć trumny ze szczątkami i poddać badaniom
  międzynarodowej komisji,oddać rejestratory lotu i poddać resztki
  tego czegoś co leży na lotnisku,a mówią że to tupolew?/jeśli to 30%? a reszta/badaniom specjalistów.
  A kto był "kretem" przy boku śp.prezydenta L.Kaczyńskiego?
  Dlaczego p.Sasin pojechał samochodem chociaż był na liście wylotu?
  Dlaczego ciała były gołe/jaka siła zdarła ubrania?/
  Dlaczego wszystko rozpadło się w "drebiezgi" spadając z nawet 100m?
  Po tej tragedii widać jak traktują społeczeństwo; jak idiotów!
 • @Acontrario gwóźdź do trumny wszystkim bzdurnym analizom o "maskirowce"
  Takie analizy jak i inne oficjalne wersje zawierają ciężkie oskarżenia polskich generałów, dowódców kilku rodzajów wojsk.. przedstawiając ich jako ludzi kompletnie nieodpowiedzialnych, nieprzestrzegających procedur bezpieczeństwa, w najwyższym stopniu lekkomyślnych.. skoro mieli wsiąść do jednego samolotu z Prezydentem.


  W życiu nie uwierzę w taką wersję.. dlatego wszystkie doniesienia o wylocie z Okęcia należy traktować jako wyssane z palca. Zresztą nie ma do dziś żadnego dowodu na wylot.
 • Znakomita analiza.
  Chylę czoło przed Autorem.
 • @konserwatystka
  skoro Jarosław Kaczyński twierdzi że rozmawiał z bratem i Lech Kaczyński twierdził że za 15 min ląduje to nie jest dowód???

  zeznania pracowników kancelarii prezydenta z płyty lotniska to nie jest dowód?

  zdjęć jest mało ale są:

  http://bi.gazeta.pl/im/4/8945/z8945834X,Lotnisko-Okecie--10-kwietnia-2010-r---godz--7-23-.jpg
 • @Acontrario
  To wy to wszystko piszecie z uwagi na kliknięcia???????? Ochyda!.
 • @Acontrario
  Opowieści Jarosława Kaczyńskiego to żaden dowód.. Lech Kaczyński ostatnio widziany był w Wilnie.

  Zeznania pracowników Kancelarii Prezydenta przed komisją Macierewicza są wyjątkowo niespójne i nader kłamliwe.. jeśli ktoś pokusił się na wysłuchanie opowieści Wierzchowskiego, Sasina to wie to doskonale. Wizyta praktycznie nie była w ogóle przygotowywana.

  Wklejone zdjęcie jest bardzo ładne ale jaki to dowód na wylot rankiem 10 kwietnia???

  Jakaż jest różnica między obciążaniem generała Błasika o pijaństwo a obciążaniem innych generałów o nietrzymanie się procedur dotyczących oficerów wojsk NATO??
 • @Acontrario
  Konserwatystka ma rację. Nie ma żadnych dowodów na wylot delegacji z Okęcia. Gdyby były już dawno mainstream "zaśmiecałby" nimi swoje strony aż nadto. Relacje świadków to za mało. Muszą być dowody materialne.
 • @Lancelot
  Tak... Po prostu wyskoczyła liczba 111111 i tyle... No faktycznie ohyda!
 • @Eugeniusz Sendecki
  To bardzo zastanawiające co Pan pisze, ale jest jedno ale. Czy wierzy Pan w wolne wybory i tym samym wierzy Pan, że pozwolonoby wygrać Jarosławowi jeżeli nie widzianoby w tym interesu i realizacji własnych celów?
 • @Libor
  zgadzam się - dowodów nie ma, ale chyba pracuje ktoś na Okęciu z kim można przeprowadzić wywiad?...

  a to pierwszy raz złamano zasady? czy ktokolwiek mógł podejrzewać że coś się stanie?

  generalicja powinna lecieć trzecim jakim albo którąś z CAS. Wszystko się naraz popsuło...

  pytań są tysiące ale w tym tekście koncentrujemy się wyłącznie na przyczynach bezpośrednich
 • @konserwatystka
  czyli jaka jest pani wersja zdarzeń?
 • @Lancelot
  poza tym trzeba być idiotą by sugerować coś takiego

  chyba że to był żart
 • Nie dajmy się sprowadzić na manowce
  Najlepszym dowodem na ruską maskirowkę na Siewiernym jest śmierć E. Wróbla.

  Ekspert ten jako pierwszy poddał w wątpliwość oficjalną wersję, że delegacja polska zginęła w samolocie rozbitym na Siewiernym.

  Dlatego "musiał" zginąć... a miarą zgoła nieludzkiej perfidii sprawców jest "wrobienie" w to morderstwo jego własnego syna, któremu następnie zamknięto usta, pośpiesznie wsadzając go do psychuszki i pozbawiając szansy na jawny proces.

  I kółeczko się zamknęło...
  Pozdrawiam

  P.S. Jesteśmy już u progu pęknięcia tego wielkiego wrzodu na ciele i umyśle Polaków, jakim stało się kłamstwo smoleńskie.

  A smoleńskie tsunami już niedługo zaleje III RP, zatapiając ją dokumentnie.

  Ciekawe, czy ktoś się upomni o młodego Wróbla i o cześć Jego Ojca?
 • @Acontrario
  "zgadzam się - dowodów nie ma, ale chyba pracuje ktoś na Okęciu z kim można przeprowadzić wywiad?...

  Jedną z pierwszych czynności jaką powinna podjąć komisja Macierewicza to przesłuchanie obsługi lotniska z 10 kwietnia z ranka. Dlaczego tego nie zrobiono?

  "generalicja powinna lecieć trzecim jakim albo którąś z CAS. Wszystko się naraz popsuło..."

  Nie ma na to żadnych dowodów.

  "pytań są tysiące ale w tym tekście koncentrujemy się wyłącznie na przyczynach bezpośrednich"

  Na jakich źródłach dowodowych się Pan opiera. Skąd Pan wie, że te źródła są wiarygodne. Raport MAK, styczniowa prezentacja Millera, sfałszowane stenogramy albo tajemnica państwowa to są źródła Białej Księgi. Mnie nie przekonują.
 • @Acontrario w tym tekście koncentrujemy się wyłącznie na przyczynach bezpośrednich
  .. przyczynach czego?
 • @Libor
  opieramy się na wykresach wygenerowanych z polskiej skrzynki technicznej i zeznaniach pilotów Jaka 40, które są sprzeczne z oficjalną wersją

  czy piloci Jaka kłamią? jeśli tak to dlaczego mieli by kłamać? czy przypadkiem spotykały ich kolejne represje i groźba pociągnięcia do odpowiedzialności karnej za lądowanie w Smoleńsku?

  nie twierdzimy że te dane są wiarygodne, ale 1. są traktowane jako wiarygodne 2. są wystaczająco spójne by podważyć oficjalną wersję

  nie można posuwać się do absurdu, pracujemy na oficjalnie dostępnych materiałach uznanych za wiarygodne i na ich podstawie wyciągamy wnioski

  ... czy komisja Macierewicza jest wystarczająco kompetentna? wystarczy zobaczyć z jakim namaszczeniem przesłuchiwano Sasina zamiast go bardziej docisnąć o szczegóły

  jesień w każdym razie będzie ciekawa
 • @konserwatystka
  "W życiu nie uwierzę w taką wersję.. dlatego wszystkie doniesienia o wylocie z Okęcia należy traktować jako wyssane z palca. Zresztą nie ma do dziś żadnego dowodu na wylot."
  _______________________________________

  Są świadkowie: Szczegielniak który przyjechał na lotnisko z K.Doraczyńską i jeszcze jedną osobą, Klarkowski który szczegółowo opisywał chwile przed wylotem (szkoda, że nie można odnaleźć do niego adresu email).
  Oczywiście jak to ma FYM w swoim zwyczaju 'unieważnił" on na swoim blogu wszystkie ich zeznania, a Pani dała się na to nabrać. Więcej rozwagi.
 • @Acontrario
  "czy piloci Jaka kłamią? jeśli tak to dlaczego mieli by kłamać? czy przypadkiem spotykały ich kolejne represje i groźba pociągnięcia do odpowiedzialności karnej za lądowanie w Smoleńsku?"

  Proszę Pana, czy tvn24 i GW są dla Pana wiarygodnym źródłem? Czy na antenie tej stacji czy na łamach tej gazety wypowiedział się kiedyś jakiś naprawdę niezależny polityk bądź politolog? Czy sondaże tam prezentowane, dyskusje, tematy mają dużo wspólnego z rzeczywistością. Moim zdaniem jest to nad wyraz wątpliwe, a wywiad z pilotami Jaka ukazał się tylko na tvn24 i w GW.

  "nie twierdzimy że te dane są wiarygodne, ale 1. są traktowane jako wiarygodne 2. są wystaczająco spójne by podważyć oficjalną wersję
  nie można posuwać się do absurdu, pracujemy na oficjalnie dostępnych materiałach uznanych za wiarygodne i na ich podstawie wyciągamy wnioski"

  Spójność spreparowanych dowodów musi być zawsze. Czy te zapisy zostały spreparowane, tego nie wiem. Nie zostały jednak upublicznione, więc są niewiarygodne. Trudno opierać się na czymś co jest niesprawdzone.
  " ... czy komisja Macierewicza jest wystarczająco kompetentna? wystarczy zobaczyć z jakim namaszczeniem przesłuchiwano Sasina zamiast go bardziej docisnąć o szczegóły"

  Jeżeli Pan Macierewicz jest osobą godną zaufania, to bardzo źle zabrał się za badanie tragedii smoleńskiej, pomijając w ogóle wylot z Okęcia i kontakty ofiar z rodzinami na 48 godzin przed odlotem.
 • @Acontrario
  Bardzo dobra notka. Twoja analiza jest sensowna i fałszywe naprowadzanie Tupolewa mogło właśnie tak wyglądać.
  Przeczytam ją jeszcze raz na spokojnie, jak będę miał jakieś uwagi, dopiszę.
  Pozdrawiam
 • @Acontrario
  Mocne. Rosji nic nie zrobimy (za to odwrotnie może być megałomot), ale tych co kryją miratworców można postawić przed sądami. Najpierw trzeba odsunąć PO-PSL od władzy i zapobiec powrotowi SLD - jawnie ruskiej partii.

  PO nie ma czystego sumienia. Nie można im tego darować!
 • @konserwatystka
  "Zeznania pracowników Kancelarii Prezydenta przed komisją Macierewicza są wyjątkowo niespójne i nader kłamliwe.. jeśli ktoś pokusił się na wysłuchanie opowieści Wierzchowskiego, Sasina to wie to doskonale. Wizyta praktycznie nie była w ogóle przygotowywana."
  ________________________________

  To nie są argumenty przemawiające za "nieodlotem" z Okęcia, bo ci przecież czekali w Smoleńsku a nie na OKęciu. Zeznania Wierzchowskiego i Sasina są kłamliwe i sami doskonale wiedzą dlaczego, ale to nie ma zwiazku z zeznaniami osób żegnajacych pasazerow na Okęciu.
 • @Libor
  proszę w takim razie zapomnieć o wywiadzie dla tvn24 i skoncentrować uwagę na zeznaniach złożonych w prokuraturze

  materiały prezentowane przez MAK są niespójne i to wiadomo od dawna i to też wykazujemy w powyższym tekście
 • @Libor
  "Jedną z pierwszych czynności jaką powinna podjąć komisja Macierewicza to przesłuchanie obsługi lotniska z 10 kwietnia z ranka. Dlaczego tego nie zrobiono?"
  ___________________________

  To nie była Komisja, tylko Zespół. Tym sie obie instytucje różnią, że przed Komisją Śledczą musi stawić sie kazdy wezwany, przed Zespołem ten kto chce.
 • @Acontrario
  Na samym wstepie bylo zaznaczyc odpoweidzialnośc Sikorskiego, który mianowal i oddelegował Turowskiego do Moskwy na parę tygodni przed wizytą. Zdrada go tez (MAKowska) wiedza o przyczynach katastrofy już w kwadrans po jej zaistnieniu.
 • @OHV
  Czy Pan słyszał to świadectwo Klarkowskiego? To się kupy nie trzyma. A czy są dowody na to, że Szczegielniak przyjechał na lotnisko razem z ś.p. K. Doraczyńską czy tylko tak sobie to zrelacjonował? To Pan daje się cały czas nabierać. Ludzie mogą mówić wszystko. Kamera, mikrofon, papier wszystko przyjmie. Ważne są dowody materialne na dane wydarzenie(zdjęcia, filmy, dokumenty) tego nie ma. A rozwaga to jest to czego wam najbardziej brakuje, gdy podsuwa się wam jakiegoś newsa i wierzycie w niego jak w X Przykazań. Przecież oto im chodzi.
 • @OHV
  "To nie była Komisja, tylko Zespół. Tym sie obie instytucje różnią, że przed Komisją Śledczą musi stawić sie kazdy wezwany, przed Zespołem ten kto chce."

  Nie mówię, że przesłuchać. Dotrzeć jednak do kogoś z Okęcia to rzecz podstawowa.
 • ...
  Ile jest wysokościomierzy w samolocie?

  - W jaku cztery: trzy barometryczne i jeden radiowy. Wskazania barycznego zależą od ciśnienia, jakie podaje wieża.

  Czy to możliwe, by wieża podała błędne ciśnienie i dlatego piloci nie wiedzieli, na jakiej są faktycznie wysokości?

  - Nie pamiętam, jakie ciśnienie podała wieża. Mnie podała prawidłowe.

  Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,7913721,Tupolew_wcale_nie_ladowal.html?as=3&startsz=x#ixzz1Ss15gl9i
 • @Libor
  Nie mówię, że przesłuchać. Dotrzeć jednak do kogoś z Okęcia to rzecz podstawowa.

  A może dotarli tylko się tym nie chwalą publicznie?
 • @OHV Są świadkowie..
  Szczegielniak i Klarkowski..

  Według oficjalnej wersji wyleciało 96 osób...część tych osób to ludzie dla których ten wylot byłby jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.. odprowadzeni by byli przez swoje rodziny lub przyjaciół.. odprowadzający mieliby ze sobą aparaty foto, telefony.. może i kamery.. chcieliby najprawdopodobniej uwiecznić te chwile dla potomnych.. zdjęcie z generałem, posłem, może i Prezydentem..
  Czyż nie?
  No to pytam gdzie te dowody wylotu?
  A może choć godzina jest już znana?

  Takie zdjęcie to teraz majątek.. i nikt nie chce zarobić.. to uczciwe pieniądze... i przysłużenie się prawdzie.

  Nie zauważyłam co FYM unieważnia.. ja od początku.. od kwietnia zeszłego roku nabrałam wątpliwości i piszę o tym od dawna.. i nikt nie jest w stanie mnie nabrać.. tak już mam od pewnego czasu.


  Jak się Pan/Pani skontaktuje z Klarkowskim/Szczegielniakiem to proszę zapytać o zdjęcia z Okęcia.
  A gdyby się Panu/Pani udało dowiedzieć od Sasina, Wierzchowskiego, Bahra.. dlaczego przez dwa tygodnie nie skorygowali godziny zero czyli 8.56.. to proszę mnie powiadomić.
  Słyszałam na własne uszy jak Wierzchowski powiedział, że jakby wiedział, że będzie katastrofa to by spojrzał na zegarek.. tak odpowiada.. przypominam.. Pracownik Kancelarii Prezydenta Polski.
 • @Acontrario
  "A może dotarli tylko się tym nie chwalą publicznie?"

  Jeżeli opinia publiczna ma poznać prawdę, a zespół dąży do wyjaśnienia przyczyn zamachu, to musi taką relację upublicznić, nie ma wyjścia inaczej możnaby było podważyć sens ich pracy.
 • @Libor
  "Czy Pan słyszał to świadectwo Klarkowskiego? To się kupy nie trzyma. A czy są dowody na to, że Szczegielniak przyjechał na lotnisko razem z ś.p. K. Doraczyńską czy tylko tak sobie to zrelacjonował? To Pan daje się cały czas nabierać. Ludzie mogą mówić wszystko. Kamera, mikrofon, papier wszystko przyjmie. Ważne są dowody materialne na dane wydarzenie(zdjęcia, filmy, dokumenty) tego nie ma. A rozwaga to jest to czego wam najbardziej brakuje, gdy podsuwa się wam jakiegoś newsa i wierzycie w niego jak w X Przykazań. Przecież oto im chodzi."
  _______________________________________

  Słyszałem oba świadectwa i niczego nadzwyczajnego w nich nie znalazłem.

  Gdzie was zaprowadziła Maskirówka? Widać jak na dłoni, że do Kononowicza, w skrócie "żeby nie było niczego".
 • @OHV
  "To nie są argumenty przemawiające za "nieodlotem" z Okęcia, bo ci przecież czekali w Smoleńsku a nie na OKęciu. Zeznania Wierzchowskiego i Sasina są kłamliwe i sami doskonale wiedzą dlaczego, ale to nie ma zwiazku z zeznaniami osób żegnajacych pasazerow na Okęciu."
  _________________________-

  Wie Pan co.. samolot najpierw odlatuje a potem przylatuje.
 • @Libor
  "Nie mówię, że przesłuchać. Dotrzeć jednak do kogoś z Okęcia to rzecz podstawowa."
  _______________________________

  I co z tego dotarcia miało by wyniiknąć? Dotarcie dla dotarcia, bo coz z niego gdy nie mozna ich przesłuchać.
 • @konserwatystka
  Juz pisałem by mataczeń Wierzchowskiego nie mieszać z "nieodlotem" z Okęcia.
  Na pewno jest zachowanych wiele zdjęć ale zrobionych na pokładzie samolotu, natomiast przypominam, że startowali z lotniska wojskowego(!) co skutkuje kilkoma szczegółami, których Pani powinna się domyślać.
 • @konserwatystka
  http://www.youtube.com/watch?v=EtLQViMwWC8
 • @Acontrario
  Ma on fotograficzną pamięć, co jest bezcenne, ale najwyraźniej nie chce sie udzielać, bo w ubiegłym roku mimo usilnych poszukiwan nie znalazłem adresu email by o coś waznego zapytać.
 • @OHV
  "Na pewno jest zachowanych wiele zdjęć ale zrobionych na pokładzie samolotu,"

  Na pewno to wszyscy kiedyś umrzemy. Lotnisko wojskowe na Okęciu łączy się z lotniskiem cywilnym i wszystko co z niego startuje i ląduje jest widoczne. Natomiast jak to jest lotniko specjalne to jakim prawem Pan Klarkowski przekroczył granicę RP i wszedł na płytę lotniska? Dlaczego do samolotu, na pokład wszedł Pan Magierowski, skoro to już inne państwo? Niech Pan Kononowicza w to nie miesza. Nie ma dowodów na nic, a wy nabieracie się jak dzieci z piaskownicy. Jak Macierewicz powie, że nie może ujawnić źródła informacji to wierzycie w to jak "kawałowa blondynka". Tak przecież można wam wszystko wmówić, a wy będziecie klaskać z radości. Maskirówka jest faktem, nikt tutaj FYMa nie popiera, bo jego wyobraźnia z czterema samolotami pilotowanymi przez myśliwce przekracza granice zdrowego rozsądku. My tylko domagamy się dowodów. Jeżeli ich nie macie, bo nie macie, to nie wciskajcie ludziom kitu i nie powtarzajcie za środkami manipulacji wersji nie popartych wiarygodnymi źródłami informacjii.
 • @Libor
  Panie, jakie inne państwo? Jakie przekroczenie granicy RP?
  O tym jak sie wchodzi na teren wojskowy kazdy dorosły człowiek wie.

  O zdjęciach zrobionych na pokładzie infomowała prokuratura wojskowa na konferencji prasowej, więc o co chodzi, że ich nie ma?

  Uwagi o klaskaniu, mlaskaniu i temu podobnych tyle mnie obchodzą co zeszłoroczny śnieg.
 • @OHV
  Jak Wierzchowski ma nie mataczyć na temat Siewiernego skoro lotu nie było i nie miało być?


  " startowali z lotniska wojskowego"
  __________________________

  I co z tego.. 7 startowali z wojskowego i dowody są.
 • @Antoni1 Ciency byli, taka prawda
  W takim kraju jak Polska, która jest na granicy wschodu i Zachodu, która jest najważnieszym państwem w polityce sowieckiej.. do władzy nie dochodzą ludzie przypadkowi i ciency.
 • @konserwatystka
  Widziałem tylko dwa takowe dowody, oba nakręcone ...na pokładzie samolotu i trochę ukradkiem w poczekalni. Pani rozumie już dlaczego one są?
 • @t-rex
  Ekshumacje? teraz?
  Podejrzewam ze ruski wlozyli do trumien chemikalia rozkladajace zwloki i grali na zwloke. Eksumacja teraz moze nic nie dac.
 • @sierpień
  powtarzam, ekshumacja teraz nic nie da. Ruski mogli wlozyc chemikalia rozkladajace zwloki
 • @Acontrario
  " gdyby Donald Tusk miał za grosz honoru podałby się do dymisji"

  a ja uważam że gdyby Donald Tusk miał za grosz honoru to strzelił by sobie w łeb.
 • @Acontrario
  NIe zgadzam się z ostatnim: sondaż OBOP "96 proc. Polaków nie wierzy Maciererowczowi". Badania przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 97 osób (jedna nieobecna, ale usprawiedliwiona),

  pozdrawiam,
 • Jan Bogatko
  I oczywiście pomówieniem jest, że którakolwiek z tych osób jest związana z PO!
 • stanley
  O nie!

  Jeśli Donald Tusk chce udowodnić, że jest człowiekiem honoru...

  WPROWADZI STAN WOJENNY, i rozprawi się destabilizującym kraj wichrzycielskim elementem!

  Zacznie od słów:

  "Rodacy staliśmy nad przepaścią...".
 • @Libor
  "My tylko domagamy się dowodów. Jeżeli ich nie macie, bo nie macie, to nie wciskajcie ludziom kitu"

  Bardzo trafne zdanie, tyle że powinno być kierowane do fanów maskirowki.

  Przesłanki na mylne naprowadzanie powyżej. To wystarczy by uderzyć w opinię publiczną. Jeżeli ktoś wyskakuje z tezami że tupolewa nie było, katastrofy nie było, startu z okęcia nie było to sam siebie wystawia na śmieszność. Nie róbcie z blogerów idiotów.
 • @OHV
  "Panie, jakie inne państwo? Jakie przekroczenie granicy RP?
  O tym jak sie wchodzi na teren wojskowy kazdy dorosły człowiek wie."

  Proszę Pana, oczywiście są zapewnie procedury, które umozliwiają wejście na płytę, ale skoro jest odprawa, to i jest granica państwowa.

  "O zdjęciach zrobionych na pokładzie infomowała prokuratura wojskowa na konferencji prasowej, więc o co chodzi, że ich nie ma?"

  Nie kojarzę, aby prokuratura wojskowa pokazała to zdjęcie. mówić można dużo i o wszystkim. nie uwierzę jak nie zobaczę.

  "Uwagi o klaskaniu, mlaskaniu i temu podobnych tyle mnie obchodzą co zeszłoroczny śnieg."

  Śnieg stopniał, a manipulacja trwa cały czas.
 • @Acontrario
  "Przesłanki na mylne naprowadzanie powyżej. To wystarczy by uderzyć w opinię publiczną. Jeżeli ktoś wyskakuje z tezami że tupolewa nie było, katastrofy nie było, startu z okęcia nie było to sam siebie wystawia na śmieszność. Nie róbcie z blogerów idiotów."

  Szanowny Panie!
  Nikt nie widział, nikt nie potwierdza, że widział tupolewa w całości nad lotniskiem w Smoleńsku. Żaden świadek nie potrafi opisać jaki samolot widział w locie. Dopiero lekarz Bodin zobaczył wbite w drzewo skrzydło z biało czerwonymi emblematami. Czy to jest dowód na to, że te skrzydło przed chwilą było w locie?
  Jeśli chodzi o Okęcie to nie ma żadnych dowodów. Pan Klarkowski opowiada jakąś historyjkę z kotylionami, z "Weselem Wyspiańskiego", z dokładną liczbą osób, z którymi się witał. Wygląda to na jakąś wymyśloną historyjkę, tak nie relacjonuje się zdarzeń. Co do zdjęć z lotniska to widzimy tylko zdjęcie tupolewa, nie widzimy ani Prezydenta ani nikogo z delegacji. To nie jest przekonywujące.
 • @Libor
  Przepraszam, ale nie ma siły ani też ochoty korygować wręcz śmiesznych wniosków Waćpana.
 • @
  Dziś telewizja od rana pokazuje na żywo akcję po zamachu w Norwegii.

  A my po "zamachu smoleńskim" zdani jesteśmy na filmy Koli z Wową i Wiśniewskiego vel Śliwińskiego ( czy Macierewicz wyjaśnił jak się ten człowiek naprawdę nazywa.. bo nie słyszałam) w przedziwnej scenerii jak to nazwał pan ambasador Bahr.. jesiennych łun na ogniskami na polach kartoflanych..


  Ej... ludzie, ludzie jak długo jeszcze będziecie powielać te bzdury..
 • @konserwatystka
  Montażysta TVP, Sławomir Wiśniewski.
 • @konserwatystka 22.07.2011 23:15:25
  "A gdyby się Panu/Pani udało dowiedzieć od Sasina, Wierzchowskiego, Bahra.. dlaczego przez dwa tygodnie nie skorygowali godziny zero czyli 8.56.. to proszę mnie powiadomić."

  Takiej treści pytań należałoby zadać większej liczbie osób, w tym Panu Macierewiczowi.
  Już 16 kwietnia 2010 roku na antenie Radia Maryja mówił, że o godzinie 10:47 czasu miejscowego(8:47 c.p.) dowiedział się od oficera(nie podał nazwiska, ani czy to był polski oficer czy rosyjski), że coś było z lądowaniem nie tak.

  Dlaczego on dopuścił do tego, aby dzwony biły w całej Polsce 17 kwietnia o godzinie 8:56 c.p.? Dlaczego prowadzący z nim rozmowę nie zwrócił na to uwagi, dlaczego słuchacze RM nie protestowali?
  Zaprawdę, 10 kwietnia wprowadził nas w jakąś hiperrzeczywistość, w której nie da się ustalić na 100% nawet najprostszego faktu.
 • @Pluszak
  Pod ruską bramą stał jako Слaвoмир Сливинcкий.
  Czy on pracuje jeszcze w TVP?
 • @35stan
  Kiedyś.. może już niedługo dowiemy się prawdy. Ciekawe kto i w jakich okolicznościach ją ujawni.

  W każdym razie mam nadzieję, że wszystkie dzwony zagrzmią.
 • @Libor
  Program "Misja Specjalna" z dnia 21.09.2010 roku,dziennikarka rozmawia ze świadkiem "katastrofy", mechanikiem z warsztatu samochodowego obok lotniska, Olegiem Starostienkowem,który na pytanie co widział,odpowiedział:
  "ja nie katastrofę widziałem, ale inne rzeczy..... nie, nie chcę o tym mówić....
  I tu pytanie: Jest świadek, który publicznie przyznaje, że widział coś niezwykłego(sugeruje, że widział "maskirowkę"), a pies z kulawą nogą tym się nie interesuje(prokuratury polska i ruska to oczywiste, ale Macierewicz?)
  Macierewicz publicznie mówił, że nie będzie się zajmował kłamstwami Tuska i Komorowskiego na temat ich miejsca pobytu , rano 10 kwietnia i rodzajem transportu, jakim powracali do Warszawy, bo.... najważniejsze jest ustalenie co zdarzyło się w ostatnich sekundach lotu, wg rosyjskiej wersji zapisów z tzw. czarnej skrzynki(a mogą to być po prostu śmieci, podrzucone stronie polskiej, by wszyscy nawzajem się o ich interpretację żarli) .Udowodnienie Komorowskiemu kłamstwa na ten temat, szczególnie w czasie kampanii wyborczej na prezydenta, byłoby stokroć ważniejsze, niż babranie się się w sowieckich śmieciach. Niestety Macierewicz i PIS odrzuciły taką okazję, co ja uważam za sabotaż. Okazuje się zresztą, że w dalszym ciągu Macierewicz i jego Zespół, nie podejmie się wyjaśnienia i upublicznienia tych kłamstw(dowody w postaci publicznych wypowiedzi Komorowskiego i Tuska na ten temat są niepodważalne, do tego należałoby przesłuchać parę osób- chodzi o sąsiadów Komorowskiego z Budy Ruskiej, personel śmigłowców rządowych helikopterów, sprawdzić ich dokumentację eksploatacyjną itp.)
 • @Libor
  " Pan Klarkowski opowiada jakąś historyjkę z kotylionami, z "Weselem Wyspiańskiego", z dokładną liczbą osób, z którymi się witał. Wygląda to na jakąś wymyśloną historyjkę, tak nie relacjonuje się zdarzeń. "

  Pan Klarkowski mówił też i takie rzeczy, w tym programie TV Trwam:
  "....ten impuls, który dała katastrofa... ludzie poczuli się razem, wspólnie, że jesteśmy razem, że instytucje, które działają zgodnie z naszymi intencjami... ludzie poczuli się razem z władzą i chcieli się zmierzyć z tym co ich spotkało"
  Czy nie budzi ta wypowiedź wątpliwości co do wewnętrznej świadomości tego człowieka( freudowski odruch)? Szczególnie to rzekome poczucie ludzi, że władza (ta PO-wska) dział zgodnie z naszymi intencjami, a ludzie czują się razem z władzą, podkreślmy, że mówi to po wielu miesiącach po tragedii i po doświadczeniach, jak ta władza działa"zgodnie z naszymi intencjami".
 • @konserwatystka
  Chwilowo nie mam informacji czy on pracuje jeszcze w TVP.
 • @35stan
  Tak. Ma Pan rację. Co do wypowiedzi Klarkowskiego w TV TRWAM bardzo trafne spostrzeżenie. Dobrze, że są jeszcze tutaj ludzie, którzy dostrzegają wątpliwości i znaki zapytania. Co do Macierewicza też nie sposób się z Panem nie zgodzić. Macierewicz wspominał też na jednym, ze spotkań, że już 11 kwietnia wiedział o telefonie pana Deptuły do żony. Dziwne, że nam wtedy tego nie zakomunikował. Czekano na publikację Wprost, dezinformację pewnie zresztą.Ten zespół w pierwszej kolejności powinien zająć się ostatnimi kontaktami ofiar z rodzinami. Powinien dowiedzić się gdzie byli, co robili na 48 godzin przed tragedią. powinien zbadać kto podwoził ofiary na lotnisko Okęcie, z jakich hoteli czy mieszkan wychodzili, co robili, z kim kontaktowali się po raz ostatni. Pamiętajmy też, że 8 kwietnia po południu jest upubliczniony ostatni przekaz z prezydentem Lechem Kaczyńskim jak wychodzi ze spotkania z Prezydent Litwy w Wilnie. No i obsługa Okęcia, trzeba dotrzeć do każdej pracującej rano 10 kwietnia, a może także i 7,8 i 9 kwietnia. od tego trzeba zacząć, a nie od końca czyli ewidentnych matactw Tuska i Putina.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @OHV
  I vice versa. Przejrzyj na oczy człowieku.
 • @35stan
  ""ja nie katastrofę widziałem, ale inne rzeczy..... nie, nie chcę o tym mówić.... I tu pytanie: Jest świadek, który publicznie przyznaje, że widział coś niezwykłego(sugeruje, że widział "maskirowkę")"

  sugeruje ze "był w armii" a więc prędzej że widział dobijanie rannych lub zestrzelenie samolotu - z którego zdania ma wynikać ta rzekoma maskirowka?

  Czy w ramach maskirowki drzewa strzelały wśród szczątków?

  Czy w ramach maskirowki wymieszano z błotem kilkadziesiąt tysięcy fragmentów tupolewa oraz ludzkich szczątków? A taak, tam nie było szczątków, nawet jak pokazano zdjęcia tych szczątków to i tak pewnie wg was to "manipulacja"

  "Nie ma dowodów na nic!!!!" Pokazujemy dowody. "Te dowody to fałszywki!!!" I tak można w nieskończoność.

  Nie ma zdjęć z Okęcia. Nie ma sekcji. Ale to jeszcze nie dowodzi maskirowki. Równie dobrze może dowodzić czegoś innego.
 • @Pluszak
  "Montażysta TVP, Sławomir Wiśniewski."

  Problem w tym że Wiśniewski podawał się za Śliwińskiego.

  Pytanie dla jakich służb pracował Wiśniewski w Smoleńsku? Dla kogo filmował lądowania tupolewów? Kto mu kazał siedzieć w oknie 3 godziny i filmować mgłę???
 • @konserwatystka
  "A my po "zamachu smoleńskim" zdani jesteśmy na filmy Koli z Wową i Wiśniewskiego vel Śliwińskiego ( czy Macierewicz wyjaśnił jak się ten człowiek naprawdę nazywa.. bo nie słyszałam) w przedziwnej scenerii jak to nazwał pan ambasador Bahr.. jesiennych łun na ogniskami na polach kartoflanych..


  Ej... ludzie, ludzie jak długo jeszcze będziecie powielać te bzdury.."
  ______________________________________

  Czuję się wywołany, bo najwyraźniej Pani nie wie, że film WIśniewskiego potwierdza film 1.24 (zwany przez Panią filmem Koli), a żelaznym łącznikiem jest osoba młodej kobiety, jak mniemam stewardesy, która na pierwszym filmie jest żywa, a na filmie WIśneiwskiego lezy martwa w dokładniej tej samej lokalizacji i w tej samej "kolorystyce".

  Gdy Wisniewski filmował to miejsce zasłonił obiektyw własna ręką, ale popełnił błąd i na ulamek sekundy odsłonił to miejsce.

  Jest o tym w tej notce:

  http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/trzy-osoby-ktore-przezyly-katastrofe-rzadowego-tu-154

  pod jej koniec, jak również nieco szerzej w tej:

  http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/morderstwo-zostalo-udowodnione-aktualizacja

  w ktorej bardziej skupiłem sie na lokalizacji autora słów "Patrz mu w oczy" i "Upsokój się" skierowanych własnie do tej rannej kobiety.

  Pani juz rozumie, że obalic filmu IWsniewskiego nie dadzą rady tak jak rzucili siły na obalenie filmu 1.24 (m.in. przy współudziale Ściosa "na swoim odcinku"), no więc znalazł się FYM ktory "obala" je wszystkie trzy (także ten dokumentujący prace WIśniewskiego).

  Pani myśli, że robi to w dobrej wierze?
 • @OHV
  film jest tak słabej jakości że te plamy pikseli mogą być czymkolwiek - mi kobiety nie przypominają w najmniejszym zakresie

  dużo istotniejszy jest szpaler ludzi w czerni:

  http://www.youtube.com/watch?v=I_G79a94yy8
 • @Acontrario
  Szpaler ludzi to znaczna odległość, gdzie okolo 30metrów, minimalna odległość od kobiety przed skrzydłem i mężczyzny który ją za chwilę zamorduje to 6-7 metrów, a do męzczyzny autora słów "Patrz mu w oczy" o 2 metry więcej, Biała Postac kolejne 3 metry.


  Widac nie tylko zarys tej kobiety, ale na najlepszej jakościowo wersji także zarys twarzy , natomiast ruchy jej ciała faktycznie lepiej widac na filmie.

  Nie mozna mowić, ze są to plamki, które mogą byc wszystkim, bo te plamki, które mogą byc wszystkim na filmie WIśniewskiego są dokładnie tym samym, w dokładnie tym samym miejscu, zaledwie 15 minut poźniej. To chyba tłumaczy dlaczego WIśneiwski nie został "gwiazdą tefałenu".
  Jego materiał udowadnia morderstwo tej młodej kobiety.
 • Reasumując.
  Morderstwo tej kobiety udowadnia film Wisniewskiego. Nie film 1.24!!!

  On sam dawałby "tylko" poszlaki, żelazny dowod przynosi nam Wiśniewski, pomimo tego, że starał sie przysłonic ręką obiektyw kamery, ale popełnil błąd w ostatniej sekundzie.
  To także jest kolejnym dowodem na kolejne już mataczenie Wiśniewskiego, który twierdził, że żadnych ciał nie widział.
  No jakże nie widział, jak przechodzil 2 metry obok zamordowanej kobiety, którą usiłowal jeszcze "zniknąć" z ekranu poprzez swoje celowe działanie-z pocżątku błędnie myślałem, że to jest ręka funkcjonariusza.

  Malo tego. Ta kobieta jest znana z imienia i nazwiska.
 • @Acontrario
  "sugeruje ze "był w armii" a więc prędzej że widział dobijanie rannych lub zestrzelenie samolotu - z którego zdania ma wynikać ta rzekoma maskirowka?"
  Oglądałeś i słuchałeś uważnie jego wypowiedź(od 3'25")?
  ZTwojej odpowiedzi wynika, że albo nie oglądałeś, albo bardzo nieuważnie.
  On mówi, że wyszedł z warsztatu odpocząć i potem wrócił do warsztatu i powiedział chło0pakom, że rozbił się samolot, ale nie pobiegł w jego kierunku, bo miał zapewne w pamięci to co widział wcześniej(o czym potem powiedział:""ja nie katastrofę widziałem, ale inne rzeczy..... nie, nie chcę o tym mówić....".
  Skoro powiedział chłopakom, że rozbił się samolot(jaki samolot?), a potem dziennikarce mówi, że nie widział katastrofy, ale inne rzeczy(czyli wdział wcześniej, przed rozbiciem samolotu i to nie mogło byćdobijanie ludzi lub zestrzelenie samolotu), to cóż on mógł widzieć, jak nie maskirowkę?
 • @35stan
  to przypomnij sobie tego dziadka ktory mówi w tym samym wywiadzie że widział wybuch jak "żółtko jajka"...

  gdyby mechanik widzial maskirowke nie mowilby ze rozbil sie samolot....
 • @OHV Morderstwo tej kobiety udowadnia film Wisniewskiego
  Towarzyszu, może jednak zwróci się towarzysz do centrali po nowe instrukcje bo te to już są poniżej wszelkich stanardów.
 • @Acontrario
  "gdyby mechanik widzial maskirowke nie mowilby ze rozbil sie samolot...."

  Przecież ja nie mówię, że tam nie rozbił(rozbito) się samolot. Nawet Wiśniewski mówi o jakimś takim małym samolocie.
  Ten wybuch(wg dziadka) to też mógł dotyczyć tego małego samolotu.
 • @konserwatystka
  Szanowna Pani, jakim prawem powstały insynuacje odnośnie nowych wytycznych z centrali?
  Zająłem się analizowaniem tego filmu wyłącznie z powodu braku takowych analiz i to co zawarłem w swoich notkach, gdzie juz minął rok od publikacji "Zapraszam na projekcję" na Sralonie z późniejszym jej przeniesieniu na niepoprawnych, więc minał juz rok i nic się w nich nie zmieniło, a li tylko przybywają kolejne rozwinięcia poszczególnych wątków.

  Niech Pani zgadnie skąd się wziął tytuł jednej z nich "Łubianka mamy problem"?
  Szczególnie słowo 'Łubianka" jako opis Kremla i władzy moskiewskiej w ogólności?

  Odpowiedź.
  Natknęła mnie Pani Konserwatysia:), czesto i gęsto go używająca:)
 • @All
  TV Rossja – dłuższa wersja filmu Sławomira Wiśniewskiego, był w YT, ale został zdjęty z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich.

  http://www.youtube.com/watch?v=F4qORqWh9E0&feature=player_embedded

  Najbardziej rozbrajające jest hasło: "przepraszamy za usterki".
 • @Pluszak
  Film już niedostępny.
 • @Acontrario 22.07.2011 20:59:00
  Chyba żartujesz. To "zdjęcie" to fotomontaż - prymitywna fałszywka.
 • @OHV
  I po co za mną chodzisz ruski pachołku?
  Wracaj skąd przylazłeś.. tam masz właściwe dla takich miejsce.
 • @konserwatystka
  Szanowna Pani. Piszę bardzo mało ale czytam bardzo dużo, więc bez trudu natknąłem się na Szanownej Pani komentarze, bo miejsc do swobodnego blogowania i komentowania jest wbrew pozorom niewiele. A pamięć mam całkiem niezłą...
  Zgodnie z życzeniem Szanownej Pani nie będę więcej już z Szanowną Panią dyskutował. Ze wzajemnością.
 • Szanowny Autorze
  Przekonujące Twoje/Wasze opracowanie.
 • @stanley
  Tusk Donald nie ma honoru za grosz więc i odpadają obie formy zakończenia jego bytu...

  Ale natura nie znosi próżni i jest rozwiązanie tego problemu.

  Monitorowana cela 24/7 po prawomocnym wyroku.
  Z uwagi na to, że jest to najbezpieczniejsze miejsce na zejście lub raczej wyjście nogami do przodu...

  A chętnych ( pociągających sznurkami za tę nędzną marionetkę ) na "pomoc", jest wielu...
 • @mnich zarazy
  no niestety, musze sie zgodzic..dla wielu Polakow (z imienia tylko), Smolensk to juz "historia"..
 • @Acontrario
  "film jest tak słabej jakości że te plamy pikseli mogą być czymkolwiek - mi kobiety nie przypominają w najmniejszym zakresie

  dużo istotniejszy jest szpaler ludzi w czerni:"

  ______________________________

  Napisałem ponownie notkę:

  http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/morderstwo-zostalo-udowodnione-druga-aktualizacja

  Pierwszego zdania o obłudnikach prosze nie brac do siebie, miałem na myśli 'innych obywateli'.

  To co widac swoja droga, to co słychać równiez, to jak zachowuje sie nagrywający także oraz gdzie spogląda Grazdanin jak najbardziej.

  Wszystko to jest niezależne od siebie, ale jest w 100% ze sobą kompatybilne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej