Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
153 posty 1222 komentarze

A contrario - Miejsce Wolnej Myśli

Acontrario - Blog forum Acontrario.pl - Forum Wolnej Myśli, niezależne forum śledcze.

Preludium do Smoleńska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

22 marca 2010 r., tupolew dagestańskich linii lotniczych rozbija się we mgle 1,5 km przed pasem lotniska Demodiedowo. Samolot lądując w lesie ścina ponad 200 metrów drzew. Nikt nie ginie.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
 

Czas zdarzenia: 22 marca 2010, 19 dni przed katastrofą smoleńską

Miejsce zdarzenia: 1,5 km przed lotniskiem Demodedovo obok Moskwy

Typ lotniska: ILS

Samolot: Tupolew 204 (100 osobowy, 8 os. załogi)

Zmarli: BRAK, 8 członków załogi przeżyło

Warunki meteo: 60 m widoczność pionowa, 550-1300 pozioma


Efekt: samolot ląduje w lesie 1,5 km przed pasem pod kątem 45 stopni do prawidłowego kursu,
wycina obszar 235 x 35 m drzew, skrzydła praktycznie całe,poza prawą końcówką, kadłub przełamany w dwóch miejscach, brak ofiar śmiertelnych

Raport MAK: opublikowano 20 września 2010

Przyczyny katastrofy wg MAK:
- niedostateczne wyszkolenie załogi do lądowania w złych warunkach pogodowych
- brak nadzoru nad czynnościami załogi przez kapitana statku (poor CRM)
- błąd (failure) komputerowego systemu kontroli lotu (the flight control computer system) powodujący przyzwolenie na niższe minima widoczności
- błąd kapitana polegający na nieskierowaniu samolotu na inne lotnisko
- błąd kapitana polegający na złej decyzji o lądowaniu w sytuacji gdy były widoczne światła podejścia
- błąd II pilota polegający na braku reakcji na błędne podejście
- niezadowalająca współpraca załogi w wyniku której samolot zszedł poniżej minimum bezpieczeństwa


//news.aviation-safety.net/2010/09/20/report-weather-workload-poor-crm-cited-in-tupolev-204-cfit-accident-near-moscow/

//aviation-safety.net/database/record.php?id=20100322-1


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Preludium do Smoleńska? Test błędnego naprowadzania przy niskiej widoczności?

Przy okazji: gwóźdź do trumny teorii o pancernej brzozie smoleńskiej.

Tu 154 zostaje rozwalony przez jedną brzózkę, Tu 204 ścinq 200 metrów lasu niczym kosiarka.

Volt

PS Na koniec konkurs bez nagród dla członków Komisji Millera: Proszę znaleźć 10 szczegółów, ktroymi rożnią się poniższe obrazki:

KOMENTARZE

 • Tupolew vs Las 1:0
  http://sitelife.aviationweek.com/ver1.0/Content/images/store/3/9/8352a509-27a0-4700-a939-313c5d670f51.Full.jpg
 • @Autor
  Szukając źródeł do Pana postu, trafiłem na coś takiego, z ciekawą dyskusją i przykładami: http://forum.gazeta.pl/forum/w,1157,114384649,,Tupolev_204_rozbil_sie_pod_Moskwa_22_marca_2010_.html?v=2
  Pozdrawiam,
 • tylko kto?
  póki co, wszystko wskazuje na konkretny kraj i wspólnictwo w innym, ale jak się Rosja dorozumie z USA co do ataku na Iran, to Antoni nam powie, że to byli terroryści islamscy.
 • @Leszek K.
  Jak to kto? Krasnoludki. Krasnyje ludki.
 • @Leszek K. Obama zdradzil juz dawno Polakow tak ze jak by mial Antoni
  klamac to juz by dawno to zrobil. Narazie Antoniego wszaze z WSIi POblszewi chca zniszczyc w kazdy sposob. Tak ze sie nie wysmiewaj z tego odwaznego Poalka bo sie stawiasz po stronie UKLADU.
  Co do artykulu to tylko mozna dodac ze kazda TUtka wyladuje be strat w ludziach w lesie jeszeli jej nie pomoze ladunek wybuchowy ktory rozerwal nasz samolot na strzepy i razwiedka ktora dobijala tych co przezyli.Moskale to najwieksza na swiecie bezludzka swolocz nienawidzaca Poakow od wszech czasow i ta nienawisc jest tam podtrzymywana przez kolejne rzady.
 • @wiki
  nie mogę. Nic nie można powiedzieć bo od razu zdrajca, defetysta, po stronie układu. Ależ wy macie autocenzurę.... Ja gościa nie lubię i tyle. Uważam, że obstawił złego konia, ten go wystawił i teraz trzeba robić dobrą minę. Ale nigdy nie twierdziłem, że to nie jest odważny człowiek, choć się powszechnie teraz szydzi z jego rzekomej ucieczki ze Smoleńska. Wg. mnie czuł, że go zabiją, więc się spieszył.

  Teraz nawet zaczynam Antoniego rozumieć czemu tak drąży sprawę, z której będzie wynikać, że wypowiedziano nam wojne: niech świat się dowie, że zaatakowano ważnego amerykańskiego sojusznika a Obama schował głowę w piasek. To jest w sumie słuszne.
 • @Leszek K.i znowu siejesz propagande PObolszewicka mowic ze
  choć się powszechnie teraz szydzi z jego rzekomej ucieczki ze Smoleńska. Kto szydzi POsluszne zydokomusze media bo ja nic takiego nie przeczytalem w polskich mediach radze zmienic stacje i nie kupowac GWna.
  A zdrajca Cie tu nikt nie nazwal ani defetysta a sarkazm w twojejwypowiedzi ze w sumie jest sluszne ze swiat sie dowie ze nam zamordowano elite Polski jest smieszny.
 • @Leszek K.
  To takie typowe dla PObolszerwików, jak nie mają argumentów na całą serię dowodów komisji Maciarewicza, popartych rzetelną analizą np. naukowców pracujących w NASA, to pieprzą takie głupoty jak Ty to robisz, np. "Antoni nam powie, że to byli terroryści islamscy" itp. Odnieś się człowieku do tego, co ci pokazują, a w tym wypadku katastrofy podobnego samolotu, który ścina 200 m pancernych brzózek, bez wielkich zniszczeń samolotu, a nie piernicz głupot
 • Leszek.K
  Gdzie powszechni szydzi się z Macierewicza? W radiu ZET które jest własnością francuskiego koncernu? Czy może w radiu RMF FM lub PLUS które są własnością niemieckiego koncernu? A może w TVN, który jest własnością ITI, a ITI jest .... itd. Myślenie nie boli.
 • @Alan Parsons Project
  przecież o to w UBekistanie chodzi: wyszydzić, obsr*** i jeszcze dumnie mordeczkę obnosić, że się jest yntelygentem co to "swoje wie" (czytaj: co mu do wierzenia ubekistańskie przekaziory zapodały).
 • @antykrytyka
  własnie w TVN dwa wybitne dyżurne autorytety wysyłały Antoniego do psychiatry.
 • @wiki, Bogdan, Alan Parsons Project, antykrytyka
  Już to mówiłem gdzie indziej:
  - TAK, WIERZĘ, A NAWET JESTEM PRZEKONANY ZE TO BYŁ ZAMACH.

  Skomentowałem tak a nie inaczej, bo co tu można dodać. Temat wałkowany od półtora roku, dość jest poszlak, że to nie był przypadek. Mnie już teraz nie interesują spekulacje CZY to był zamach bo WSZYSTKO wskazuje na to, że był. Teraz pozwalam sobie pójść dalej i spekulować KTO.

  Owszem, w moich wypowiedziach wobec Macierewicza JEST ironia, bo wg. mnie jest słabym politykiem. W tej całej sytuacji, żenujące jest to, że ekipa PiSu z AM na prawie czele doprowadziła do sytuacji w której wypowiedziano nam wojnę i my leżymy i
  - jedni udają że to tylko tragiczna katastrofa
  - drudzy jęczą, że nam zestrzelono elitę, ale nie mają pomysły co w sytuacji wypowiedzenia nam wojny zrobić

  A moja złośliwość wobec AM spowodowana jest moim zaciekawieniem co TERAZ pierwszy piewca sojuszu z USA wymyśli. Bo jest pytanie czy od dalej taki entuzjasta Ameryki czy już przejrzał?

  Powoli zaczynam się zastanawiać i dawać mu nowy kredyt zaufania licząc na to, że przejrzal i teraz chce doprowadzić do kompromitacji USA jako tych co nas wrobili w politykę która nas skasowała na arenie międzynarodowej. I kiedy już jestm bliski zrozumienia dobrych intencji AM, to walą mi tu o sianiu POlszewickiej propagandy. Śmieszne te wasze teksty
 • @Leszek K.
  Sprawa AM jest dla Smoleńska niezbyt istotna, a twoja próba skierowania dyskusji w Jego stronę chyba cię odsłania. Ja z takim jak ty osobami nie wdaję się w dyskusje, bo to strata czasu. Do czego zachęcam pozostałych. Lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć. I nie pisz mi o autocenzurze, bo skieruję ciebie na Onet
 • @gallux
  tak, rzeczywiście pozwoliłem sobie na wątek niekoniecznie związany z katastrofą samolotu przed TU154M.
  Jak się tak nad tym zastanawiam, to też zaczynam myśleć, że w tym momencie występuję przeciw polskiej racji stanu, ofiarom itd.
  Już nigdy tego nie zrobię. Przejrzeliście mnie.
  Szkoda, że nie wchodzą tu sympatycy PO bo może na nich byście się wyżywali. Dobrze, Gallux, nie chcesz ze mną rozmawiać? OK, ja z tobą nigdy już słowa nie zamienię.
  Ciekawej dyskusji, bez odbioru.
 • @Leszek K.
  I tak nie dotrzymasz słowa. Było tu już paru co tak pisało. Jeden nawet pisał na mnie do prokuratury, że się "zamachłem" na jego życie. Inny obiecywał mi wyroki procesowe na Sakiewicza, ale też go coś wymiotło.... Ludzie łatwo rzucają słowa, gorzej potem z ich dotrzymaniem
 • @gallux
  PS Chciałem ci jeszcze napisać, że twój nick brzydko mi się kojarzy. Może to tylko czysty przypadek, ale ja chyba jestem przeczulony, jak np. na "zimnego Lecha". Racz rozważyć to w swej niezmierzonej mądrości....
 • Carcinka
  Jeszcze jeden kamyczek..., nie: kamol do ogródka...
  Tytuł- świetny!
  Dwa ostatnie zdjęcia tak wymowne, że ha!
 • @autor
  O wypadku wspomnianym przez Ciebie, pisano wielokrotnie na różnych forach. Chwała za przypomnienie. Dorzucę swój kamyczek w przypominaniu sławnej brzozy. Tuż przed nią, kilka metrów, stała jakaś altanka zbita z dykty i pokryta blachą falistą. Jakakolwiek altanka z naszego ogródka działkowego to pałac i forteca w porównaniu z tym dziełem jakiegos Rosjanina. Wg teorii ścięcia brzozy, samolot rządowy TU-154M musiał przelecieć nad tą budką na wysokości 5 metrów z uniesionym dziobem do góry. Ponieważ był na "uchodzie" więc miał pełny ciąg silników.
  Na zdjęciach po katastrofie, budka jest w stanie nienaruszonym.
  Tu jest o tym co sie dzieje za silnikami samolotu

  http://www.youtube.com/watch?v=j9kfgDNZF4I
 • stefan1977
  Jaki Prezydent? Ten który choruje i nie ma nawet odwagi poinformować Marszałka Sejmu? Czy ten który olał pogrzeb wybitnego Czecha, Havla? Zresztą tak jak Premier. Ten który mówił że "polscy piloci mogą latać na wrotach od stodoły" i zapomniał kto to jest Skalski? Czy ten który mówił " będą wybory, albo Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni" i następnie TU-154M 102 odstawił w niebyt historii.
 • Podobny przypadek na pokazie lotniczym
  26 czerwca 1988 odbywały się w Miluzie pokazy lotnicze zorganizowane przez miejscowy aeroklub. Główną atrakcją pokazów miał być najnowocześniejszy wówczas samolot pasażerski Airbus A320. Na pokładzie miał sześć osób załogi i 130 pasażerów: dziennikarzy, zaproszonych gości oraz osoby, które w gazetowej loterii wylosowały prawo do udziału w tym locie. Zginęło trzech pasażerów, kilkudziesięciu odniosło lżejsze lub cięższe obrażenia.

  http://www.youtube.com/watch?v=akmH-J-tZbY&feature=related
 • .
  Wszystkie fakty wskazują, że samolot miał zderzyć się z ziemią uderzając w zbocze jaru...
 • Ciekawe jest to, że Antoni Macierewicz powiedził 'nieistotny jest generał z Logiki, wiemy kto był wyżej"
  A kto może być wyżej od generała w Rosji? A tu masz, manifestacje w Rosji o których Putin wypowiada się lekceważąco jak nasz Jaruzelski. A jak "nastał" po Jelcynie Gorbaczow, to kto wtedy spodziewał sie głasnosti?
 • @all
  Powyższy post to nie tylko przypomnienie tematu ale też zaprezentowanie po raz pierwszy map satelitarnych z miejsca zdarzenia, na których widać dokładnie ilość wyciętego lasu.

  Zwróćcie uwagę na kształt miejsca uderzenia z charakterystyczną skręconą końcówką oraz jej umiejscowienie w stosunku do osi podejścia.

  Wrzucę jeszcze dwa wymowne zdjęcia:

  http://img25.imageshack.us/img25/9268/d894ea05e91e.jpg

  http://img251.imageshack.us/img251/7393/634565987ad2.jpg
 • @Acontrario
  Jak sie dokładnie przyjrzysz rozmieszczeniu ciał oraz rozmieszczeniu zawartości kadłuba pod Smoleńskiem, to zauważysz, że leżą one na długości odpowiadajacej długości kadłuba. To tak w nawiązaniu do tych dwóch zdjęć powyżej.
 • @OHV
  niestety nie widziałem jeszcze żadnej mapy miejsca katastrofy z pokazanym rozkładem ciał foteli czy bagaży

  na zdjęciach widać jakieś dwa ciała, podobno wszystkie ciała były w jednym miejscu...

  co jest o tyle dziwne że tylna część kadłuba leżała ZA ogonem, który też leżał do góry nogami i w odwrotnym kierunku, tak jakby eksplozja wywróciła do góry nogami tylną 1/3 samolotu

  to co mnie najbardziej zastanawia to kompletny brak dolnych partii kadłuba, skoro zmieliło górę to gdzie dół z fotelami?
 • @Acontrario
  O dolnej częsci kadluba pisałem w notce
  http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/morderstwo-zostalo-udowodnione-druga-aktualizacja
  w jej drugiej części, że niebieskie kawałki plastiku wielkości dloni widoczne od ogona do podwozia to podłoga samolotu.
  Tak to odczytuję. I jesli upadł na plecy i nei było zadnego wybuchu, jak i rolowania (co widać po roślinności i rozmieszczeniu zawartości kadłuba) to dolna część powinna zachowac się w duzych kawałkach.

  Ale, Macierewicz wspominał, że dokładna analiza szczatków pokazuje, że te częsci zachowały się w kilkudziesieciu procentach.. Czekam na opublikowanie tych dociekań, bo miejsca w których nie zachowały się, będą o czymś świadczyć...

  Z ciałami jest taka sprawa, że wystepuja one w trzech lokalizacjach:
  1. tam gdzie na filmie Wiśniewskiego widać dużą połać pokrytą pianą
  2. od tego miejsca w stronę drzewa na którym zawisły blachy salonki
  3. od ogona do dwupiennej brzozy plus prawe skrzydło (tzw. strefa przeżycia)
 • @OHV
  zastanawiałem się czym sa te wszędobylskie niebieskie kawałeczki, Twoje zdjęcie podłogi wyjaśnia wszystko

  niestety nie widzę nigdzie mapki z ciałami, prawdopodobnie takowej nie ma, musiałbym przejrzeć dokładnie raport MAK co tam piszą o miejscach znalezienia zwłok

  wszystko wskazuje na to, że tupolew wylądował w całości na polanie wykaszając skrzydłami kawałek lasu a dopiero potem nastąpiła defragmentacja

  wcześniej w powietrzu mogły zostać uszkodzone siliniki, świadkowie mówią o ogonie ognia, a potem dwa huki

  jedno mnie zastanawia - jakie jest prawdopodobieństwo wylądowania tupolewa akurat na Śmietnikowej Polanie - jedynym miejscu odizolowanym od gapiów i zapewniającym "sprawne" działanie "służb" z dala od mediów itd

  dwa - skoro z podłogi na skutek wybuchu (?) zostały fragmenty wielkości kalendarzy ściennych i mniejsze to jakim cudem spora część cial zachowana jest w stanie "jakby spał"

  czy możliwe jest że nad smoleńskiem wysadzono w powietrze przemalowany Tu 102 kompletnie pusty o godz. 7:56, Tu 101 lądował awaryjnie a ciała zamordowanych dowożono na miejsce w ciągu "brakującej godziny"

  do tego kompletny brak palącego sie paliwa lotniczego, widok typowy dla każdej katastrofy, tylko niewielkie skupiska ognia

  co o tym sądzisz?
 • @Alan Parsons Project
  Macierewicz ma swoich ludzi w służbach
 • Do d... z takim państwem - Stanisław Zagrodzki
  http://www.youtube.com/watch?v=6d1Et2e934I
 • @wronski111
  no comments.
 • @autor
  Wiesz, że to jest nieznane? Komu pokazuję ze znajomych to oczy przecierają ze zdumienia. Dziękuję za wpis, pzdr
 • @Acontrario:" nad smoleńskiem wysadzono w powietrze "
  NIc nie wysadzono ponieważ świadkowie.. ambasador Bahr i kancelista Wierzchowski nic nie słyszeli.. żadnego najmniejszego nawet hałasu.

  Pisanie o jakoby ciałach Polakow na zdjęciach ruskiego pochodzenia to obraza boska i skandal.. żaden Polak na takie uroczystości.. jedyne w życiu większości ..nie ubrałby się w ciuchy ze śmietnika.. i to ruskiego śmietnika.


  " ciała zamordowanych "

  Proste pytanko.. po co ktokolwiek miałby mordować te 96 osób.. lub choćby jedną z nich?
  A gdyby nawet jedną czy dwie to są o wiele prostrze sposoby na eliminację.. przez powieszenie lub w wypadku samochodowym.
 • @Acontrario
  "zastanawiałem się czym sa te wszędobylskie niebieskie kawałeczki, Twoje zdjęcie podłogi wyjaśnia wszystko"
  _______________________________

  Zdjęcie jest podciagniete z galeri "Ostrego Manka". Tam je znalazłem po półrocznym poszukiwaniu zdjęcia wnętrza gołego TU154.
 • @Acontrario
  "niestety nie widzę nigdzie mapki z ciałami, prawdopodobnie takowej nie ma, musiałbym przejrzeć dokładnie raport MAK co tam piszą o miejscach znalezienia zwłok"
  _______________________________________

  Mapki jako takiej nie ma, ale jest to tak mały obszar, że znajac dwa filmy oraz zdjęcia mozna bez trudu wykreślić trzy obszary o których powyżej napisałem, szczególnie, że one bezpośrednio ze sobą sąsiadują.
  Wbrew POmylonej propagandzie jest to obszar naprawdę mały.
 • @Acontrario
  "wszystko wskazuje na to, że tupolew wylądował w całości na polanie wykaszając skrzydłami kawałek lasu a dopiero potem nastąpiła defragmentacja "
  _____________________________

  Obstawiam, że sam moment przyziemienia kadłuba to sytuacja w ktorej samolot jest bez ogona z...
  1.powaznie naruszonym szkieletem nośnym tegoz kadłuba

  Czy stało się kilkadziesiat lub kilkanascie lub też ułamek sekundy wczesniej? Tego nie wiem.

  lub też. .

  2. Jest w całości, następuje rozerwanie kadłuba


  To sa dwe wersje, ktore trudno jednoznacznie uprawdopodbnić, ale mamy do dyspozycji rózne poszlaki:
  1. Telefon Deptuły i to co było słychac w tle
  2.Udowodniony operujący co najmniej jeden śmigłowiec z zawiesiem do przenoszenia dużych gabarytowo ładunków, wykonujacy lot na kierunku: miejsce katastrofy-hale pobliskich zakładow lotniczych
  3. Nie było rolowania kadłuba, lezy tam gdzie spadł, kilka ciał było przgniecionych prawym skrzydłem, czyli znalazły sie tam na ziemi jako pierwsze, skrzydło drugie
  itd itd...
 • @Acontrario
  "wcześniej w powietrzu mogły zostać uszkodzone siliniki, świadkowie mówią o ogonie ognia, a potem dwa huki "
  _______________________________

  Tak są i byc może, że nastapiła awaria jednego z nich-środkowego, utrata sterownosci i 1/3 mocy...
 • @Acontrario
  "jedno mnie zastanawia - jakie jest prawdopodobieństwo wylądowania tupolewa akurat na Śmietnikowej Polanie - jedynym miejscu odizolowanym od gapiów i zapewniającym "sprawne" działanie "służb" z dala od mediów itd"
  ________________________

  To, że tutaj rabnął to czysty przypadek. Takie jest moje zdanie.
  Wszystko dlatego, że udało się uniknąc zderzenia z ziemia na końcy jaru, kilkaset metrów wcześniej.

  To, że jest to przypadek swiadczy też brak dobrego zabezpieczenia terenu co umozliwiło nagrsć film 1.24, zapanowal chaos, mieli problemy z dobiciem rannych, a tutaj trzeba jeszcze coś wywozic z miejsca katastrofy.

  Spadł za blisko lotniska i terenu zurbanizowanego. Gdyby było to ledwie kilksset metrów wcześniej, wówczas sytuacja byłaby diametralnie różna.
 • @Acontrario
  "dwa - skoro z podłogi na skutek wybuchu (?) zostały fragmenty wielkości kalendarzy ściennych i mniejsze to jakim cudem spora część cial zachowana jest w stanie "jakby spał""
  ______________________________

  Było takie jedno ciało K.Doraczyńskiej i drugie J.Moniuszko, która "nie miała żadnych obrażeń poza małą ranka na głowie"-słowa jej matki, która ja identyfikowała.
  Obie sa od poczatku kandydatkami do przypisania jednej z nich do rannej kobiety znanej z filmu 1.24.

  Ale są też inne ciała, które zachowały się w całości...

  Jak to możiwe, że podłoga rozpadła się ?
  Po pierwsze, wiemy, że jednak nie cała, bo w jakichs duzych częsciach się zachowała, inne części zniknęły.

  Odpowiedz jest prosta. Tam gdzie zniknęły podłoga tam nastapiła eksplozja,a co najwazniejsze wcale nie jest powiedziane, że w częsci pasażerskiej, bo lepszym sposobem mogła się okazac detonacja jednej paczuszki przewożonej pod podłogą, w luku bagażowym, albo pod podłogą świezo przerabianego VIPowskiego saloniku nr.3.
 • @Acontrario
  "czy możliwe jest że nad smoleńskiem wysadzono w powietrze przemalowany Tu 102 kompletnie pusty o godz. 7:56, Tu 101 lądował awaryjnie a ciała zamordowanych dowożono na miejsce w ciągu "brakującej godziny""
  _______________________________________

  Jestem zdania, że łatwiej coś wywieźć niż dowieźć. Wystarczy zostawić sobie marne 3-5 minut i posiadac śmigłowiec lub dwa czekające w powietrzu na rozwój sytuacji.
  Przypominam, o godzinie zerwania linii elektr nomen omen na 1 minute i 24 sekudny przed tym co zapisane jest w czarnych skrzynkach jako przelot nad tym miejscem-ustalil to nie kto inny jak sam 'Ostry Manek"..

  Czyli maskirówka na odwrót...

  Zawiesia śmigające przed nosem "ni chuja siebia" są bezposrednim tego potwierdzeniem, również to, że jego samego one zaskoczyły, czyli jest potwierdzeniem tego co niesłyszymy, czyli, że był to nie byle jaki smigłowiec, tylko maksymalnie wyciszony...
 • @Acontrario
  "do tego kompletny brak palącego sie paliwa lotniczego, widok typowy dla każdej katastrofy, tylko niewielkie skupiska ognia "
  _______________________________

  Niezupełnie. Dwa ogniska na filmie 1.24 nie są wcale małe, są one średnie. To na filmie WIśniewskiego sa one małe, a jedno juz prawie wygaslo...

  Poza tym umieszczenie silników w ogonie bylo kiedyś uznawane, za wzrost bezpieczeństwa na wypadek upadku, gdyż gorące silniki są oddalone od zbiornikow paliwa. Zupełnie inaczej jest w silnikach podwieszanych pod skrzydłami. Tutaj doskonale sie to potwierdziło...
 • @Jancio
  Wcześniej pod innym, teraz po obecnym nickiem, ciagle powtarzasz swoje kłamstwa wyobrażając sobie, że nabrały mocy prawdy.
  Masz tez poważną dysfunkcję umysłową, bo tak sie składa, że to FYM ma zbieżne/sojusznicze z Waszmościem zdanie w powyższej kwestii, które jest przeciwne mojemu.
  Przepraszam, ale ja tutaj Waszmości nie pomogę...
 • Nowoczesna broń
  Rosjanie podobnie jak USA posiadają broń laserową oraz elektromagnetyczną.Tą pierwszą wystarczy podgrzać przez chwile zbiornik paliwa czy jakiś inny czuły punkt samolotu( np czujniki odpowiadające za kontrole)i samolot spada lub wybucha.Ta druga broń to silny impuls elekromagnetyczny,(taki jaki występuję np przy wybuchu bomby atomowej)niszczy on i przerywa działanie wszelkich urządzeń elektronicznych które znajdą się w jego zasięgu.Nie twierdzę że została użyta w zamachu,śmieszą mnie tylko ludzie którzy żyjąc w XXIw. pojęcie o technice mają jak z XIX w. i wszystko czego nie rozumieją określają jako spiskowe teorie.Nie rozumieją że inżynieria sterowania warunkami pogodowymi to już nie naukowa teoria tylko praktyczne rozwiązania które są używane.Im się wydaje że wywołanie mgły jest tak trudne jakby loty miedzygalaktyczne-czyli na razie w sferze teorii.
 • @Jancio
  Powtarzasz dokładnie te same durne zarzuto-pytania, co pewien miniony nick, a nawet dwa -jesli mnie pamięć nie myli, jeden zdaje mi sie, że zniknął lub przestał się udzielać. Waszmość został przypisany do tego stadka z którym znudziło mi się dyskutowac.Co do zdania o filmie ze Smoleńska, to uzywasz bełkotu na tworzenie dziwacznych zestawień, gdzie wszystko miesza się ze wszystkim.
  Pytania możesz zadawać nawet na stronie głównej...
  Nikt tutaj nie chce dyskutować z Waszmościem, więc może być mi tylko przykro z tego powodu.
 • @Jancio
  "i wyplątał się z "teorii zawiesiowej"
  __________________________

  O tak, to jest wasz glówny problem... Są i już, przemieszczają się z predkością 14 m/s, minie niedługo 2 lata, a one nadal są obecne , i mają w d... wszystko.
 • @Jancio
  "Metoda dedukcji rodząca "bezszelestne, niewidzialne śmigłowce" "
  __________________________________

  To jest dokładnie właśnie ta metoda o której powyżej napisałem, czyli podawanie w cudzysłowie, co ma sugerować, że jest to mój dosłowny cytat, albo też sugerujące, że w swoich notkach uzyłem sforumowania "bezszelestny" lub niewidzialny" śmigłowiec.
  Metoda wspólna, a nawet sformuowania są identyczne z poprzednimi dwoma debilami.
  Piszą wam w rozpisce jakich wspolnych slów kluczowych macie uzywać?
 • @Jancio
  "w sprawie Daniela K. jakoś zdołał Pan porzuć wywód, że Andrzej C. to musi być "ten w zielonej kamizelce"."
  ___________________________________

  Metoda o której pisałem powyżej, czyli mieszanie wszystkiego ze wszystkim, dziwaczne zestawienia, byle rzucone łajno przykleiło się, byle zrobić wrażenie i uciec, bo za chwilę pojawi się nastepny pies.

  Dla mniej wczytanych, przypominam, że chodziło o zeznania A.Czajki opisane w jednej z notek, zeznania złożone pod przysiegą, które stały w jawnej sprzeczności z tym co zostało nagrane oraz kontrastowały ze słowami przełozonego A.Czajki, że wobec niego nie jest prowadzone żadne postepowanie wyjaśniające o pobicie i że nikogo on nie pobił, że jest wzorowym funkcjonariuszem oraz dodatkowo- zażądal usunięcia jego danych.

  Przy takich rozbieznościach, były -co nie dziwota- prowadzone różne rozważania i spekulacje przez zainteresowanych komentujących, potem sprawa miała ciag dalszy i z tego co widać będzie musiała takowy jeszcze długo mieć.

  Ktoś zapyta, tylko po co tłumaczyć się, zupełnie nie w temacie notki, tylko dlatego, że jakiś pies zawitał do dyskusji... No właśnie...
 • @stefan1977
  Inaczej to zinterpretowałem w swoich notkach, więc po coż mam sie odnosić do tego wyobrażenia...
 • all
  porównanie w skali 1:1

  http://img21.imageshack.us/img21/9210/image2995.jpg
 • @Acontrario
  Podobieństwo niewątpliwie istnieje, jednak ważniejszym jest konstatacja, że tam gdzie kadłub przyziemił tam on leży, co pokrywa sie także z analizą zniszczonych drzew i porozrzucancyh szczątków pochodzacych z wnetrza kadłuba.
  Jeśli kadłub tak się zachowal wobec roślinności i ziemi, oznacza to, że mial stosunkowo stosunkowo niewielką predkość podczas przyziemienia.

  Zwraca tez uwagę to, że pewna częśc kadłuba znajduje się przed ogonem, jest ona widoczna na filmie WIsneiwskiego, ale i na poniższym zdjęciu:
  http://img404.imageshack.us/img404/5209/hangarg.jpg

  Prosze spojrzec na ziemię przed ogonem...
  W tle, za ogonem, widoczne sa potężne hangary lotniczych zakładów remontowych skąd nadlecial smigłowiec z zawiesiami.
 • @OHV
  Zdjęcie wykonane przez smoleńskiego 'paramoto', niebieska strzałka kierunek skąd nadleciał śmigłowiec, dwie czerwone strzałki to ogromne hale lotniczych zakładów remontowych:

  http://img716.imageshack.us/img716/6572/smigowieckierunek.jpg

  Tak to wyglądało patrząc od strony Białej Postaci (zdjęcie zostało zrobione o 9.38 czasu polskiego). W tle widoczne jest ogrodzenia lotniska, a nawet charakterystyczne drzewo znane z 'kompozycji klatek'. Zaraz za betonowym ogrodzeniem strażacy mają remizę:

  http://img809.imageshack.us/img809/6725/05917a1d306fd7origx.jpg
 • @OHV
  Powyższe to wycinek z notki:
  http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/lubianka-mamy-problem-druga-aktualizacja
 • @OHV
  Łatwo sie tutaj wkleja zdjęcia, więc są i zawiesia, pokonują ok.20 metrów w 1,8 sek.
  Czy widać tez kilkustopniowe odchylenie sie drzewa, co pierwszy zauważył ORKS:
  http://img440.imageshack.us/img440/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img580.imageshack.us/img580/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img163.imageshack.us/img163/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img845.imageshack.us/img845/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img11.imageshack.us/img11/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img163.imageshack.us/img163/6184/mordsmoleski10042010rhir.jpg
  http://img14.imageshack.us/img14/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img843.imageshack.us/img843/474/mordsmoleski10042010rhis.jpg
  http://img546.imageshack.us/img546/580/mordsmoleski10042010rhip.jpg
  http://img254.imageshack.us/img254/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img502.imageshack.us/img502/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img703.imageshack.us/img703/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img829.imageshack.us/img829/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img716.imageshack.us/img716/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img692.imageshack.us/img692/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img233.imageshack.us/img233/474/mordsmoleski10042010rhis.jpg
  http://img641.imageshack.us/img641/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img20.imageshack.us/img20/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img862.imageshack.us/img862/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
  http://img843.imageshack.us/img843/2312/mordsmoleski10042010rhif.jpg
  http://img225.imageshack.us/img225/8513/mordsmoleski10042010rhi.jpg
 • @OHV
  skoro to zawiesia to co nimi kieruje? dźwig? bo raczej nie helikopter

  bo to trochę dziwne że nagrały się głosy "patrz mu w oczy" a nie słychać nisko lecącego helikoptera...

  pytanie czy to na pewno zawiesia czy może coś innego? masz może zdjęcie tych zawiesi w trakcie pracy jak to wygląda?

  dlaczego ktokolwiek miałby tymi zawiesiami machać w trakcie "inscenizacji" tuż przed nosem Safonienko?

  dziwne,...
 • @Acontrario
  Mi26 nad miejscem katastrofy
 • @OHV
  http://youtu.be/V7obQqEuBy0
 • @OHV
  TU-134 TRANSPORTOWANY PRZEZ ŚMIGŁOWIEC MI-26
  http://youtu.be/m9kgJNDJjgE
 • @OHV
  http://youtu.be/O5U5jlvuaQo
 • @Acontrario
  "dlaczego ktokolwiek miałby tymi zawiesiami machać w trakcie "inscenizacji" tuż przed nosem Safonienko?"
  ________________________________

  Popatrz na poniższe zdjęcie i pomyśl....

  http://img809.imageshack.us/img809/6725/05917a1d306fd7origx.jpg
 • @OHV
  myśle myślę ale nie potrafię sie domyślić o co chodzi z tym małym drzewkiem i strzałką

  domyslam sie jedynie że nad głową Safonienki biegnie najkrótsza trasa do zakładów lotniczych i złomowiska za płotem
 • @Acontrario
  Nie tylko najkrótsza, ale jest to jedyna wolna przestrzeń między którą mogły prześliznąć się zawiesia.
  Zawiesia sa długie, a podstawa chmur wynosiła wówczas 45 metrów, więc jesli pilot chciał mieć kontakt wzrokowy musiał tak lecieć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej