Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
153 posty 1222 komentarze

A contrario - Miejsce Wolnej Myśli

Acontrario - Blog forum Acontrario.pl - Forum Wolnej Myśli, niezależne forum śledcze.

Polskie drony pod kontrolą Rosjan?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do Polski przyjeżdża dziś gen. Shmaya Aviel, szef jednej z agend izraelskiego ministerstwa obrony. Według "GPC" ma rozmawiać z wiceministrem W. Skrzypczakiem m.in. o dostawie tzw. dronów.

Wg informacji medialnych Izraelczycy sprzedali technologię budowy tych maszyn Rosjanom.

- Jeżeli posiadają oni wszystkie dane techniczne, będą mogli kontrolować nasze bezzałogowce, ostrzegają eksperci.

W 2010 r. firma Israel Aerospace Industry (IAI) podpisała kontrakt z Rosją na sprzedaż technologii budowy dronów. Jego realizacja rozpoczęła się w ub. roku.

Tomasz Szatkowski, były wiceprezes Bumaru, największego polskiego koncernu zbrojeniowego, podkreśla, że gdyby MON zdecydował się na zakup dronów z IAI, musiałby zapewnić sobie możliwość całkowitej zmiany tzw. kodów źródłowych. Kody te zapewniają kontrolę nad maszynami. W innym przypadku Rosjanie mogliby np. sterować naszymi dronami lub zakłócać ich działanie.

Podstawowe pytanie brzmi jednak: po co polskiej armii izraelskie drony? Do kontroli zgromadzeń? A może jako wsparcie do planowanej operacji powietrznej nad Iranem?

NIe stać na szkoły, posterunki policji,  ale stać na drogie, izraelskie zabawki?

Volt

Na zdjęciu dron w służbie US Air Force. Identyczne maszyny ma Izrael.
(fot. AFP / US Air Force)

KOMENTARZE

 • Wszyscy kochają Izrael i zakupy od nich po cenie rynkoweJ razy 3 - tylko dla frajerów z POLIN
  Na dodatek za bezwartościowy złom zwiadowczy, inwigilacyjny. Nie stać nas na zbudowanie nawet czegoś takiego bez uzbrojenia??? Upadek całkowity.

  Co do Rosji, to mamy cały sowiecki system OPL mający nas chronić przed sowiecką inwazją, czy zadziała? JASNE ŻE ABSOLUTNIE NIE I KAŻDY TO WIE. Zaś myśliwce F16 nie zdążą wystartować, a gdyby jakimś cudem prawie wszyscy wystartowali (spodziewam się ewakuacji zagranicę, np do bratniego Berlina, albo tam gdzie płynęły bronić Polski nasze niszczyciele w końcu sierpnia 1939), to uzbrojenia powietrze-powietrze mają na jedną, dwie misje bojowe. Później zostaniem im ostrzał z działka i metoda kamikaze, ewentualnie bomby na żelbet, zawsze można nimi walić w czołgi przecież betonowe wg naszych planistów od zakupów.

  Drony to już drobiazg, mam uwierzyć że w razie wojny z Rosją będą te zabawki użyteczne? Zostaną spalone jeszcze w hangarach.

  Drony są po pierwsze jak zawsze FINANSOWYM PRZEKRĘTEM EKIPY PO , są oficjalnie na misje zagraniczne i faktycznie do inwigilacji Polaków, opozycji, tudzież pacyfikacji zgromadzeń. Prędzej czy później będzie stan wyjątkowy i wojenny, bratnie armie może każą tym z PO sprawę załatwić jak 1981 we własnym zakresie. Przecież można uzbroić drony w wyrzutnie gazu, karabiny maszynowe na kule na razie jeszcze plastikowe czy z farbą znaczącą i tym bardziej amunicję hukową, a może te znane nam z 1939 miłe dla oka niemieckie syreny przy pikowaniu bombowców nurkujących ;)

  MON ma 30 mld zł co roku, z tego marnują prawie wszystko i tak od 1989 roku co roku. Jaką mielibyśmy armię przy całkiem innym podejściu? Chyba siły przynajmniej NIEMIEC.
 • Mamy co chcielismy miec
  Tak jest, na wlasne zyczenie. Bo tak wybralismy w ostatnich wyborach!!!
 • czy to znaczy...
  ze Polacy nie potrafia zudowć własnego drona ?
 • @ckhopi 13:46:05
  Wyobraź sobie że nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego.

  jaDOCENT 28.11.2012 13:43:24

  Dokładnie tak. W wyborach bierze udział niecałe 50% społeczeństwa. Czyli co, pozostałym odpowiada, czy nie ma dla nich znaczenia kto jest u steru? Mamy to co sami sobie wybieramy.
 • @Andrzejek 13:49:22
  Dokladnie tak, bo ci co nie ida na wybory godza sie z tym co inni wybiora!!
 • @jaDOCENT 13:55:54
  http://www.youtube.com/watch?v=C09lJQ4Blks&feature=player_embedded
 • @ckhopi 14:02:14
  http://www.youtube.com/watch?v=9T6HlMU8vn4
 • ŻYDO-KOMUNA PRZEPŁACA U ŻYDÓW !!! -TO WSZYSTKO JEST LOGICZNE !!!!!
  .
  Acontrario:
  "Do Polski przyjeżdża dziś gen. Shmaya Aviel, szef jednej z agend izraelskiego
  ministerstwa obrony. Według "GPC" ma rozmawiać z wiceministrem W.
  Skrzypczakiem m.in. o dostawie tzw. dronów.

  Wg informacji medialnych Izraelczycy sprzedali technologię budowy tych
  maszyn Rosjanom.
  - Jeżeli posiadają oni wszystkie dane techniczne, będą mogli kontrolować
  nasze bezzałogowce, ostrzegają eksperci.

  W 2010 r. firma Israel Aerospace Industry (IAI) podpisała kontrakt z Rosją
  na sprzedaż technologii budowy dronów. Jego realizacja rozpoczęła się w
  ub. roku..............."
  =============================================

  Wbrew POzorom to wszystko układa się w bardzo logiczne

  plany niszczenia Państwa Polskiego, którego kontrola przez

  ludobójczą rosję zostaje konsekwentne rozbudowywana.

  Żerująca na Polsce korytowa, malwersyjna folksdojczo-żydo-komuna

  na POlecenie kremla, kupuje od swoich kumpli izraelskich żydów,

  starą amerkańską technologię sprzedaną już kacapom - do tego

  przepłacając za ten złom 3-krotnie !!:))
 • Mam nadzieję, że nie kupią tych dronów :)
  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=8925&q=Turcja
 • @Rekin 15:03:38
  "Marek Kajdas-zgadzam się całkowicie.30 mld to masa szmalu! wyrzucana w błoto!
  Za 1/5 tej sumy można by uzbroić każdego mężczyzne w wieku od 18-40 lat w taki karabin z granatnikiem i zapasem amunicji na kilka miesięcy walk.Nowo zaprojektowany.
  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=8359"
  =========================

  Wielu ludzi nad tym łamie swoje głowy, m.in i ja swoim skromnym głosem.

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/81121,klub-ruch-narodowy-na-ne-rozwazania-programowe-nad-wojskiem-i-obrona-narodowa

  Tylko mnie nikt nie słucha, nawet na Nowym Ekranie, zdaje się podpadłem ostatnio naczalstwu NE, już dwa teksty nie były w OGÓLE promowane, przeleciały jak błyskawice bez żadnej dyskusji, odzewu. Zwykle mam 100-200 komentarzy.

  Może zostanę piłsudczykiem? Wtedy mnie NE ukocha.
 • @xbodek 16:20:21
  Chyba nadszedł czas aby spróbować zbudować własne drony. W końcu mamy jakiś WAT gdzie siedzi kupa nierobów którzy myślą całymi dniami jak tu oskubać swoje wojsko z pieniędzy. Dać rozkaz i szlus.
 • @Rekin 15:03:38
  Sorry ale bardzo zwalczam karabinki na amunicję śrutową, taką zabawką ciężko coś zdziałać na większą odległość, a trzeba zwalczać POJAZDY, DRONY, ŚMIGŁOWCE opancerzone. Za to zgoda co granatników podwieszanych, ale nawet kałachy je miały.

  Wiesz co jest poważna bronią w karabinie od już prawie 100 lat? GRANATY NASADKOWE, potrafią przebić T-72, z boku, z tyłu, z góry i lepsze czołgi, a tym bardziej WSZYSTKIE pojazdy opancerzone, chyba ze są jak izraelski oparte na czołgu. Granat nasadkowy z głowicą termobaryczną ma moc przynajmniej granatu moździerza 120mm, a może nawet haubicy 155mm ze zwykłym ładunkiem.

  I teraz pomyśl; czy nabojem pośrednim można wysłać większy granat na dużą odległość, czy karabinowym nabojem 8.6mm, albo mocarnym 12.7mm, czy 14.5mm sowieckim, ale produkowanym jeszcze w III RP dawniej licencyjnie? Czy choćby zwykłym 7.62 natowskim? .308 Winchester

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nab%C3%B3j_7,62_x_51_mm_NATO


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nab%C3%B3j_5,56_x_45_mm
  Co chcesz z tego śrutu przebić poza cywilami?
  Taki pocisk po 300-500 metrach leci jak kamień, jest do niczego. Nowy karabin ładnie wygląda, ale jest prymitywny jak pepesza, nie ma dalej komputera balistycznego dla granatnika, to przestarzały ZŁOM o szpanerskim wyglądzie. Dobre dla policji, zomo, będą mieli z czego do nas strzelać.
 • @ckhopi 14:03:57
  Tak powinien wyglądać internet, ostro i na temat. Polityka miłości jest dla peda.... ACTA oraz inne slogany np. język nienawieśći to zwykłe kneblowanie wolności słowa. Internet to ostatni bastion wolności NOWY EKRAN powinien mieć swoją ambasadę w sieci TOR( ma czarny PR generowany przez media, lecz to nie prawda są tam też normalni ludzie którzy piszą Kurw... i nikt nie waży się tego skasować ponieważ było by to naruszeniem idei wolności słowa.
 • W TOP GEAR w gażetach dla zwykłych ludzi pokazywali lepsze zabawki
  Te drony to jakiś kawał albo przekręt. Chyba że ma być w Polsce jak w Strefie Gazy napiszesz post w internecie pójdzesz po mleko i bumm i do tego parę przypadkowych ofiar, w mediach podadzą że byłeś ekstremistą ciemny lud to zrozómie. KONSTYTUCYJNE WYBRANE ORGANY WŁADZY, kurcze gdyby co 4 lata zmieniać w religii Jezusa na kogoś innego, co to by była za religia ?
  Wojsko powinno kupić parę gilotyn dla naszych wybrańców zamiast kupować zabaweczki na show w TVN24.
 • Sny Bronka o tarczy anty
  Bronek nie sciemnial, kiedy opowiadal o polskiej tarczy rakietowej.
  To jeden z jej glownych elementow. teraz trzeba to tylko rozmiescic strategicznie i zrobione.
 • --- Lecha Kaczyński i brat
  -- o czym ROZMAWIANO w USA ?? podczas ich wizyty ?? NIE WIEMY !!!
  --o rozmowach w Australii -coś nie coś tak -youtube film


  -- SĄ żydami po Ojcu- więc NIE ! uznawani przez żydów -MOGŁO to blizniaków boleć ! szczególnie Jarosława -- Kaczyńscy żydom po MATCE mogli zacząć robić na złość ! swoją rzekomo niezależną polską polityką w MIEJSCU strategicznym !! którego nie domyślamy się !! w odwecie był Smoleńsk -tyle geszeftów naraz!! -CYMES

  --- JEDNAK TRZEBA bez !!! gorącej głowy - w świetle FAKTÓW !! zadać sobie pytanie i BEZWZGLĘDNIE na nie odpowiedzieć - dla naszego świętego polskiego spokoju

  -----------------------------KIM SĄ KACZYŃSCY ???

  http://turnon.salon24.pl/379849,sluzalcze-stosunki-polsko-izraelskie
 • ---- wiem , że JUŻ NICZEGO NIE WIEM !!! ale szukam !! by wiedzieć
  http://kefir2010.wordpress.com/2011/09/30/afery-kaczynskich-pis-pc-operacja-oscylator-telegraf-fozz-bagsik-itp-tekst-z-aktualnym-moim-komentarzem-isc-na-wybory-czy-nie/
 • Drony
  bez sateklitarnego systemu naprowadzania są szmelcem.
 • Ponieważ wybory są niedemokratyczne, a polityczne (49%) to tak jest.
  Demokratyczne wybory to 51% wolnych wyborców, którzy mają prawo zapisania swego sprzeciwu zapisanego na nie.
  W Politycznych wyborach niewolnicy mogą mówić tylko tak.
  Bez przymusu głosowania, bez podstępnych obietnic i podstępnych sprzeciwów, próg wyborczy 51% wzwyż jest demokracją. Kropka.
 • @Rekin 20:52:21
  "Tak tylko że typowa odległość walki to 150m.
  Na 5.56 przechodzą nawet rosjanie." Ciekawe, proszę o źródła, raczej tamtejsze jednostki specjalne używają zachodniej broni, bo własny przemysł nie potrafi im wytworzyć odpowiedniej.
 • drony
  Drony świetnie nadawały by się dla policji, abw, straży granicznej, jako platformy tańsze od śmigłowców, ale nie widzę miejsca do zastosowania dla tych maszyn w wojsku w kraju takim jak Polska, przecież każdy sąsiad naszego kraju dysponuje opl i lotnictwem, które sobie z tym poradzi.
 • Amerykański dron, bezpiecznie wylądowany w Iranie za pomocą aparatury z Rosji.
  http://svpressa.ru/photo/50815.jpg

  Tak było oświadczono Arabami. Osobiście myślę że to podrabianie. Jak to całe to wygląda nie realistyczny. Foto podobnych amerykańskich drony wyglądają jawnie owak.  Z innej strony, kto wam powiedział, że Polska kupuje drony dla ataku? Oni kosztują szaleńczych pieniędzy. Że nie możecie kupić współczesne samoloty, oznacza nie możecie kupić hi-tech podobny za ceną.

  Są zwiadowcze drony. To takie malutkie samoloty, typu dziecięcych radio modeli. Na nich wideokamera jedna czy dwie. I nie ma broni. Jeśli Polska kupuje 83 drony, to zwyczajnie takich. Nie uzbrojonych.

  Informacja z ich przechwytuje się nawet niefachowością. To czynili nawet Afgańczycy bez specjalnej aparatury.
 • @IWH 13:41:44 - KACAPSKA ONUCO :))) NIE CHLAJ TAK DUŻO :)))
  .
  IWH:
  "....Amerykański dron, bezpiecznie wylądowany w Iranie za pomocą
  aparatury z Rosji......Z innej strony, kto wam powiedział, że Polska kupuje
  drony dla ataku?..."
  =============================

  IWH (Iwan Wiecznie Hlający) - ty śmierdząca ruska onuco :)))

  nie chlaj ta dużo :)))

  i ucz się Polskiego !!!:))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej