Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
153 posty 1222 komentarze

A contrario - Miejsce Wolnej Myśli

Acontrario - Blog forum Acontrario.pl - Forum Wolnej Myśli, niezależne forum śledcze.

Zamordowany Krzysztof Zalewski - staramy się zebrać informacje.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co wiemy o wydawnictwie MAGNUM X ? Co z tym wszystkim ma wspólnego VIEWPOINT GROUP agencja Public Affairs Lobbystyczna - ich klienci to liderzy wśród największych firm branży: ochrony zdrowia, farmaceutycznej, zbrojeniowej. Co ma do tego PiS ?

Jak pisze portal Niezależna.pl

Dziś po południu do siedziby wydawnictwa Magnum-X przy ulicy Grochowskiej na warszawskiej Pradze wtargnął mężczyzna, który zadał kilka ciosów nożem 46-letniemu Krzysztofowi Zalewskiemu. 48-letni bandyta odpalił również ładunek wybuchowy. Doszło do eksplozji, ale siła rażenia nie była duża.

Jak się nieoficjalnie mówi napastnikiem był "Cezary S." (Cezary Szoszkiewicz) prezes wydawnictwa "Magnum X"  zajmującego się tematyką wojskową, wydawał on 6 magazynów poświęconym militariom. Jak się dowiedzieliśmy, zamordowany Krzysztof Zalewski pisał w "Technika Wojskowa Historia", był także członkiem zarządu "Magnum X" a także jak się dowiedział portal Sledczy24.pl był jego pierwszym prezesem w dniu jego powstania w 2002 r.

Media podają, że prawdopodobnie poszło o porachunki biznesowe, w internecie burza gdyż Pan Krzysztof Zalewski był ekspertem w komisji Pana Macierewicza a on sam o nim mówił w samych superlatywach. Portal Sledczy24.pl postanowił przyjrzeć się bliżej wydawnictwu Magnum X.

Powstało ono 08.11.2002 r. początkowo siedziba mieściła się przy ul. Skrajnej 1 w Warszawie, jest to zwykły wieżowiec mieszkalny więc podejrzewamy że miejsce zamieszkania założyciela było od razu miejscem siedziby, W dniu rejestracji to właśnie zamordowany  Krzysztof Zalewski był prezesem zarządu, wszystko zmieniło się 17.11.2005  wtedy to  przestał pełnić role prezesa zarządu Magnum X a stał się nim Cezary S. który w okresie tych 3 lat był wiceprezesem zarządu. To właśnie Cezary S. nieoficjalnie jest podejrzanym o zamordowanie Krzysztofa Z.

Nie znamy powodu dla którego Krzysztof  ustąpił miejsca, być może taki był zapis w umowie i statucie, wskazuje na to fakt iż w momencie przejęcia fotela prezesa przez Cezarego S. w 2005 r. dokonano zmian w umowie lub statucie firmy a piecze nad tym miała KANCELARIA NOTARIALNA S.C. od 2005 r. do dnia dzisiejszego Prezesem był Cezary S. więc zmieniono w umowie okres kadencji prezesa, nie wiemy tylko czy został wybrany na stałe czy też zwiększono okres kadencji, co by mniej więcej się zgadzało gdyż morderstwa dokonano w bliskim terminie zmiany poprzednich kadencji ( patrz miesiąc i dzień ). W tym samym czasie zmieniono adres siedziby Magnum-X.

W tym miejscu warto wspomnieć iż jak się dowiedział sledczy24.pl obecny skład zarządu  był następujący:

Członek zarządu: Krzysztof Zalewski
Wiceprezes: Andrzej U.
Prezes zarządu: Cezary S.

Cezary S.  09.07.2003 został członkiem zarządu MEDIA COMMUNICATIONS SP. Z O.O. jednak w 17.05.2004 został odwołany. Krzysztof  05.03.2004 zostaje wybrany do rady nadzorczej SPÓŁDZIELNIA BUDOWLANO MIESZKANIOWA „IMPERIUM”  a 06.06.2008 zostaje z niej odwołany.

Następnie 27.07.2012 Andrzej U. obecny wiceprezes Magnum X, powołał spółkę DEFENCE24 SP. Z O.O.  która prowadzi portal DEFENCE24.PL o tematyce militarnej. Członkami zarządu zostają zaś Krzysztof Zalewski i Cezary S.

Wiceprezesem DEFENCE SP. Z O.O został Małecki Piotr Jerzy członek zarządu „VIEWPOINT GROUPagencja Public Affairs Lobbystyczna w Polsce stale zarejestrowana w obu Izbach Parlamentu – w Sejmie i Senacie a ich klienci to liderzy wśród największych firm branży: ochrony zdrowia, farmaceutycznej, energetycznej oraz zbrojeniowej.

Warto wspomnieć że Zalewski startował z Listy PIS do sejmu ale mu się nie udało, od 2006 był radnym PiS na warszawskim Targówku.

Czy coś więcej wiemy… cóż musimy poczekać..

 

 

Artykuł powstał przy pomocy użytkowników sledczy24.pl

KOMENTARZE

  • @ Acontario
    Niestety trzeba czekać, aż ktoś puści trochę pary z gęby. Może być to informacja dozowana , albo też przypadkowa. Skłaniałbym się do wersji
    dozowanej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej