Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
153 posty 1222 komentarze

A contrario - Miejsce Wolnej Myśli

Acontrario - Blog forum Acontrario.pl - Forum Wolnej Myśli, niezależne forum śledcze.

Rok 2012 - podsumowanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Publikujemy przegląd najważniejszych zdarzeń mijającego roku.

 

 

styczeń  - luty 2012

Początek roku zapowiadał się komediowo. Mikołaj Przybył, tyle że nie z prezentami a z inscenizacją „postrzelenia się” w głowę w trakcie konferencji prasowej. Kompromitacja Prokuratury Wojskowej broniącej się przed zmianami i likwidacją własnych przywilejów.

Vincent Rostowski zapowiada złupienie kierowców na miliard złotych z fotoradarów.

Koniec miesiąca i początek lutego to masowe demonstracje, głównie młodych Polaków, przeciwko ratyfikacji ACTA. Na ulice wychodzą setki tysięcy ludzi, „wk…nych” na rząd, który ustępuje wyłącznie dlatego, że z podpisania kontrowersyjnej ustawy wycofują się Niemcy i inne kraje UE. Ostatecznie ACTA upada w lipcu pod głosami posłów parlamentu UE. Komisja Europejska niemal natychmiast zaczyna prace nad wprowadzeniem zapisów cenzurujących Sieć bocznymi ścieżkami.

Wojna o ACTA była pierwszą porażką rządu i jednocześnie początkiem aktywizacji młodych obywateli, których połączył jeden wspólny cel – ochrona własnych praw.

Zostaje zamordowany gen. Henryk Szumski. Powtórka z Wróbla.

maj - czerwiec 2012

Beata Sawicka, zapłakana aktorka wyborów 2007 roku, skazana na 3 lata więzienia.

P rezydent podpisuje ustawę wydłużającą wiek emerytalny zarówno kobiet jak i mężczyzn do 67 lat. Wprowadzenie podobnych przepisów w krajach UE odbywa się pod naciskiem kanclerz Angeli Merkel. Nie zdajemy sobie sprawy ze szkodliwości tych zapisów, społeczeństwo niczym stado baranów krzywi się, wścieka, ale dalej głosuje na PO. „Ustawa 67” to zbrodnia na społeczeństwie. Próbuję sobie wyobrazić moją matkę w wieku 66 lat pracującą fizycznie. Albo mojego ojca, który ledwo dożył do emerytury, po czym umarł na zawał.

Ustawa nie jest jednak tak istotna bo rozpoczyna się Euro 2012. Jaki hymn, takie euro. Koko koko na długo zapadnie w naszą pamięć… Podobnie jak obrona karnego przez Kuszczaka czy bramka z Rosją Kuby Błaszczykowskiego. Media odtrąbują sukces, premier wizytuje niedokończone autostrady z lotu ptaka, Alef Stern wieszczy zamach jądrowy, Jackowski po raz kolejny widzi wojnę…

16 czerwca, przed meczem Czechy – Polska, kiedy cała Polska ogląda telewizję, „samobójstwo” popełnia gen. Sławomir Petelicki, w ciemnym kącie garażu. Kilka tygodni wcześniej jego eminencja Tomasz Nałęcz sugeruje, by Petelicki „strzelił sobie w łeb” (patrz: //acontrario.nowyekran.net/post/66031,doradca-komorowskiego-sugerowal-by-gen-petelicki-strzelil-sobie-w-leb) Generał nie zostawił listu pożegnalnego, nie był ubrany w mundur, nikogo to nie zdziwiło, prokuratura nadal prowadzi „śledztwo”…

Tego samego dnia milknie również bloger Free Your Mind, który po kilku tygodniach nieobecności dokonuje publicznego harakiri ujawniając swoje dane personalne oraz ośmieszając siebie i niezależne śledztwo smoleńskie twierdzeniami o podziemnym państwie Tuska i Arabskiego broniącym nas przed ruskim szpionem Maciorewiczem. (patrz: //acontrario.nowyekran.net/post/69645,fym-kontra-f-y-m) Blogerowi FYM już dziękujemy.

lipiec – sierpień 2012

Rząd prywatyzuje kopalnie węgla brunatnego Konin i Adamów. Posłowie PiS i SLD uznają warunki prywatyzacji za skandaliczne.

Koniec Euro oznacza zgodę na publikację przez media mniej przyjaznych dla rządu materiałów. Na pierwszy rzut idzie „afera serafinowa”. Do dymisji podaje się minister rolnictwa Sawicki, główny konkurent Pawlaka do stołka prezesa PSL. Następnie notowaniami rządu Tuska wstrząsa „afera Amber Gold”, w którą zamieszana jest cała gdańska sitwa PO, a na dodatek syn premiera, pracujący na trzy fronty i robiący sam z sobą wywiady promujące linie lotnicze OLT. Publikujemy związku Amber Gold z TVN. (patrz: //korwin-mikke.pl/polska/zobacz/amber_gold_w_ukladzie_z_tvn/64490)

W wakacje ma również miejsce jak dla nas haniebne podpisanie przez arcybiskupa Michalika przesłania Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i Kościoła rzymskokatolickiego, wzywające do pojednania polsko-rosyjskiego. Gwarantami tego pojednania mają być Komorowski oraz Putin.

Ekshumacje m.in. Anny Walentynowicz wskazuje na użycie materiałów wybuchowych. Prokuratura zleca pobranie próbek z wraku…  

wrzesień – październik 2012

Początek września to tragiczna śmierć wybitnego sowietologa prof. Józefa Szaniawskiego, który ginie w Tatrach w zagadkowym wypadku, bez świadków… patrz: //forumacontrario.pl/viewtopic.php?f=62&t=2282

Samobójstwo popełnia wiceprzewodniczący sejmiku woj. świętokrzyskiego Jarosław Przygodzki (PiS). Ciało samorządowca znaleziono z raną postrzałową.

Jesień upływa jednak głównie pod znakiem zdecydowanej ofensywy programowej PIS. Ulicami Warszawy przechodzi ponad czterdziestotysięczny (lub stutysięczny) marsz "Obudź się Polsko", zorganizowany przez PiS, sympatyków Radia Maryja i TV Trwam oraz "Solidarność". PiS desygnuje na premiera umiarkowanego profesora Piotra Glińskiego, który zadziwia odmiennym spojrzeniem na Polskę w porównaniu z dziecinadą i bufonad…a polskiej „sceny politycznej”. Gliński jest osobą z innej bajki i zaczyna wzbudzać sympatię nawet osób głosujących na PO. Jego związki z UW mają zapewne zapewnić poparcie dla kandydata przez obóz prezydencki zdominowany przez dawnych uniowolnowców.

Cykl debat merytorycznych i PIS zaczyna prześcigać PO w sondażach. Patrz: //acontrario.nowyekran.net/post/75884,krach-sondazy

Nie na długo, bo rząd rękami Gmyza odpala kolejną wojnę smoleńską artykułem o trotylu, który był albo i nie. Za jednym zamachem udaje się skompromitować PiS i spacyfikować niepokorne media, wrzucając do Uważam Rze „malowanych konserwatystów” powiązanych z Giertychem i Korwinem Mikke. Gmyz miał rację, ale jego publikację wykorzystano z premedytacją do uwalenia niezależności Rzepy… Graś z Hajdarowiczem spotyka się po ciemku, Seremet debatuje nerwowo z Tuskiem. Kaczyński ogłasza zbrodnię. Prokuratura zaprzecza kłamiąc w żywe oczy.

Jak donoszą media, Giertych, Sikorski, Kamiński, Mikke i inne antypisowscy „konserwatyści” planują nad wspólnym projektem politycznym. Nowe Uważam Rze ma być ich tubą medialną i przyciągać elektorat pisowski.

Ostatni weekend października to również „samobójstwo” Remigiusza Musia, jednego z najważniejszych świadków w śledztwie smoleńskim, który jako jedyny odsłuchiwał nagrania z czarnej skrzynki Jaka 40 i byłby w stanie potwierdzić ich autentyczność. Prokuratura nadal nie opublikowała zapisów ze skrzynki Jaka. Czekają na śmierć Wosztyla???

Kilka tygodni wcześniej całkowitym przypadkiem portal pozujący na polskie wikileaks publikuje zeznania załogi Jaka z niezakrytymi danymi adresowymi, w tym adresem Wosztyla. Zeznania załogi Jaka wyciekły już wcześniej, korzystał z nich m.in. Leszek Szymowski publikując fragmenty w swej pierwszej książce o Smoleńsku.

Kompromitacja minister Muchy na Narodowym. Na Basenie Narodowym nie zamknięto dachu, „bo padało”… Przy okazji wychodzi na jaw przekręt ze sprzedaną murawą podmienioną po Euro na cieńszą. Mecz Polska – Anglia.

Listopad 2012

Koniec ery Waldemara Pawlaka, Janusz Piechociński wchodzi do rządu.

W dziwnych okolicznościach ginie w Kazachstanie pirotechnik BOR, Adam A., który wcześniej brał udział w sprawdzaniu pirotechniczym rządowych tupolewów.

Po raz kolejny Marsze Niepodległości zmieniają się w prowokowaną policyjno-kibolską burdę, w której atakuje się dziennikarzy i niewinnych ludzi a w media idzie przekaz: patrioci to faszyści.

Ukoronowaniem medialnej operacji tworzenia polskich „faszystów” jest operacja Brunatny Brunon, w której ABW na podstawie lipnych dowodów przygotowuje polski 11 września. Patrz: //acontrario.nowyekran.net/post/80482,brunon-k-zamachnal-sie-na-bronka-k   Co ciekawe, opinia publiczna staje po stronie „zamachowca”, internet pełen jest memów popierających wysadzenie sejmu wraz z siedzącymi tam p osłami.

Grudzień 2012

Eksplozja w siedzibie firmy Magnum X. Wg prokuratury ładunek zdetonował prezes firmy Cezary Szoszkiewicz, po czym z rozerwanym brzuchem i oderwaną ręką zadźgał dwóch swych wiceprezesów, w tym Krzysztofa Zalewskiego, znanego komentatora i eksperta smoleńskiego. Po dokonaniu tego niebywałego czynu Cezar Sz. w stanie ciężkim stracił przytomność. Po odzyskaniu jej w grudniu złożył zeznania zaprzeczające oficjalnej wersji zdarzeń. Prokuratura dla „dobra śledztwa” ich nie ujawnia. Jeszcze mógłby je przeczytać w prasie i zacząć mataczyć.

P rezydent podpisuje ustawę o nasiennictwie, zezwalającą na rejestrację i obrót nasionami zmodyfikowanymi genetycznie.

Dr Mirosław G. jednak brał łapówki. Wyborcza nie zamierza odszczekiwać swych ataków na Ziobro.

Potrzeby pożyczkowe brutto budżetu, faktyczny poziom deficytu uwzględniający spłatę obowiązań w 2013 roku wyniosie 145 mld zł wobec ok. 168 mld zł w 2012 r.

Gwoli pocieszenia, na ekrany polskich kin wchodzi Hobbit.

Co nas czeka w 2013 roku?...

 

Zespół Forum Acontrario . pl 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej