Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
153 posty 1222 komentarze

A contrario - Miejsce Wolnej Myśli

Acontrario - Blog forum Acontrario.pl - Forum Wolnej Myśli, niezależne forum śledcze.

Katastrofy w przestworzach- ŚMIERĆ PREZYDENTA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś o 21.00 na kanale National Geographic został wyemitowany film z cyklu "KATASTROFA W PRZESTWORZACH- ŚMIERĆ PREZYDENTA" była to od razu światowa premiera. Co pokazano światu ?

W skrócie po oglądnięciu  wyciągnąłem następujące wnioski:

- Podano informacje że lot był wykonywany na zasadach lotu cywilnego. ( co jak wiemy jest nieprawdą )

- większość wypowiadających się gości i ekspertów to Rosjanie ( to sprawia że nie jest to neutralny program )

- lekarz rosyjski wypowiedział się że na miejscu zastał same fragmenty ciał ani jednego całego. ( co jest nieprawdą. )

- analiza wykazała ze na szczątkach nie znaleziono ani jednej substancji wskazującej na materiały wybuchowe ( wiemy że coś tam było )

- pokazano kto był w kabinie i przeszkadzał kapitanowi, pokazano błędy pilotów, w sumie cały program to pokazanie i wyjaśnianie długiej listy błędów pilotów. ( Kolejny raz pokazano głupotę Polaków i niewinność Rosjan. )

- 13 razy pokazali/cytowali z naciskiem że kontroler z wieży małp ostrzegał że nie ma warunków do lądowania więc po co kapitan lądował, wyprano brudy że odmówił lądowania na lotnisku gdzie były działania wojenne i mu się oberwało więc tym razem lądował mimo zakazu wieży gdyż "nie chciał stracić pracy"

- pokazano tylko jeden błąd Rosjan - błędne na kursie i ścieżce, ale w porównaniu do błędów polskich pilotów pokazano to tak jakby to nie była ich wina, a wina sprzętu więc mogli się mylić podając na kursie i ścieżce a wina jest pilota że w ogóle lądował. Innych błędów Rosjan nie pokazano. Osoba znająca temat Tu-154 odczuje jakoby program powstał na podstawie raportu mak a nie Milera.

Sumując, cały świat oglądnął propagandę rosyjską, kapitan lądował mimo informacji od kontrolerów że nie ma do tego warunków, lądował bo nie chciał stracić pracy a dodatkowym naciskiem była obecność Kazany w kokpicie a także być może Błasika. Jeden rosyjski błąd ( który usprawiedliwiono tym że potwierdzanie że samolot jest na ścieżce, podobno spowodowane błędnym działaniem ich aparatury ) na kilkanaście polskich, nikt mi nie powie że film był neutralny.

 

Zresztą sami oceniajcie:

 

ForumAcontrario.pl

KOMENTARZE

 • W Pigułce
  http://www.youtube.com/watch?v=IQQzRNBVACg
 • @
  Zakłamań i błędów było dużo, dużo więcej! Trudno było spokojnie to oglądać. Sprawy już dawno wyjaśnione, próbowano uwiarygadniać - żałosne! Kostiumy ruskich śledczych...w porównaniu z tym, co w realu...! "Wieża" ... to dopiero! Ech, można by się wyżywać do woli, bo szmirowate to, że "szkoda gadać"!
  National Geographic straciło klasę!
  "Wkurza" to, że o Polska traci... przez dwóch facetów, którzy zrobili tę "ruską propagandę"...
 • Bylem do dnia dzisiejszego wiernym oglądaczem .
  Dzisiaj po programie "KATASTROFA W PRZESTWORZACH: ŚMIERĆ PREZYDENTA " totalnie zweryfikowałem swoja ocenę co do rzetelności tego medium telewizyjnego .

  Czyli do " Bajki z mchu i paproci " i o " Rybaku i Złotej " w roli głównej .
  A wszystko to dla Ciemnego Ludu który każda propagandę kupi .

  Tak klarownego kłamstwa ze strony polskiej nie widziałem . Należało przed nagraniem łyknąć niezłe psychotropy by sumienie nie dało znać o sobie . A tym co ten zamach wykonali właśnie skończyły się już trzy życzenia .Ostatnim było kłamstwo w wydaniu międzynarodowym .

  Teraz zostaje tylko naga prawda tu : „Anatomia upadku” właśnie w tym dokumencie .
  By nie tracić więcej czasu dla tej pozycji programowej proponuje zmianę loga kanału na :

  to z " Bajki z mchu i paproci "


  przynajmniej jak przełączysz będziesz wiedział na przyszłość czego się spodziewać .

  Producenci National Geographic Channel gratuluje Doskonalej Błazenady.
 • Co pokazano światu ?
  Nie światu tylko Polakom.

  Rosja zrobiła film więc nie można się spodziewać, że zrobi go rzetelnie.. zresztą filmu o mistyfikacji nikt na razie nie zrobiłby rzetelnie dlatego Kanadyjczycy nie podjęli się tego zadania.

  Nowością jest dyrektor Kazana w kokpicie :))))
 • Uproszczenia i kłamstwa. Krytyka dokumentu National Geographic
  Po emisji odcinka serii "Katastrofy w przestworzach" dotyczącego katastrofy smoleńskiej dominuje przekonanie, że film nie oddaje prawdy i jest źle zrealizowany

  W ocenach są zgodni dziennikarze reprezentujący różne media. Krytycznie o dokumencie "Śmierć prezydenta" wypowiedział się w Radiu Zet członek komisji Millera kpt. Wiesław Jedynak.

  - Zostały tam zastosowane pewne uproszczenia, które u osób znających się na lotnictwie mogą budzić wątpliwości i zastrzeżenia, czy ten film był merytorycznie dobrze osadzony - ocenił. Jego zdaniem zabrakło rzeczywistych zdjęć lotniska w Smoleńsku, które pokazałyby jak naprawdę wyglądało jego oświetlenie i kontrola lotów......

  http://www.rp.pl/artykul/459542,974736-Eksperci-i-dziennikarze-o-filmie-Smierc-Prezydenta.html
 • National Geographic
  http://images.vfl.ru/ii/1359381476/56f0ca17/1643167.jpg
 • @bobr 15:55:58
  Cały film był nakręcony na zamówienie KGB. To oni i za ich pieniądze film został tendencyjnie wyprodukowany. Podobnie jak rówież reklamy, idące
  podczas filmu również zostały zakupione , przez firmy zależne od KGB.
  Tak reasumując , jeszcze nie jeden film będzie nakręcony o tej tragedii.
 • Dziękuję
  za film. Nie wytrzymalem i napisalem pod filmem kom.
  EdekSnopek 33 min. temu
  Klamstwo! klamstwo! klamstwo! Jeśli mowa o spisku, to warto nadmienić - zwalanie winy na pilotów, gen B, Prezydenta. Nic nie bylo widać? - to się zamyka lotnisko. Baza pokazana na filmie - to nie ta baza - tam byl barak. W filmie jest mowa - po kilku minutach - tymczasem trwalo to wiele, wiele minut - przez wiele też dni podawano blędny czas - jak to premier wyjaśnil potem - na podstawie jakiejś aparatury - jakiej? 15 minut? to może klepsydra im się rozbila? Ten film, to szambo - klamstwo!
  EdekSnopek 6 min. temu
  W filmie zawarto slowa - "pozbyć się konkurenta politycznego" - na pokladzie znajdowalo się (uśmiechnięty na ekranie towarzyszu) wielu bardzo ważnych polityków i osobistości - a zmiany jakie zaszly w polityce po tragedii, są kolosalne.
  Ten film nie stanowi dokumentu - ten material powinien dolączyć do takich tyt. jak : Czterej Pancerni, J24, Podziemny Front i calej reszty PRL-owskiej propagandy.
 • @All & Autor
  No i czemu dziwicie się? Czego oczekiwaliście?
  Wszystkie dokumentalne zachodnie filmy o katastrofach lotniczych, a widziałem ich dziesiątki to specjalizacja zwłaszcza Kanady, oparte są ZAWSZE na oficjalnych badaniach i raportach. Jedynym oficjalnym (zgodnym z prawem międzynarodowym oraz polskim i rosyjskim) dokumentem jest ruski raport MAK. Nie Millera, ani żadne inne badania.
  Powstanie takiego stanu prawnego spowodowały z premedytacją s.syny rządzące Polską od 2007 r.
 • KTO ZAGŁOSUJE ZA UTRZYMANIEM RZĄDU ZDRAJCÓW NARODU POLSKIEGO ?
  http://www.youtube.com/watch?v=R503Cdz-OTM&feature=player_embedded#!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej