Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
153 posty 1222 komentarze

A contrario - Miejsce Wolnej Myśli

Acontrario - Blog forum Acontrario.pl - Forum Wolnej Myśli, niezależne forum śledcze.

Ad vocem Zawiszy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli przesłanki zamachu smoleńskiego

Zawisza Niebieski swoimi dzisiejszymi dywagacjami o tym jak to PIS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską wzbudził zachwyt lokalnych antypisowców. Redaktor Naczelny nie mógł pohamować słów wzruszenia: Nareszcie mamy głos rozsądku w tej tragicznej sprawie. Autor konkretnie, bez zaciekłości, punkt po punkcie rozprawia się z hipotezą zamachu, co więcej bez żadnych wycieczek osobistych.Trzeba dużo odwagi, aby w obecnej atmosferze przeciwstawić się rozszalałej rusofobii, której stale podsycanym elementem jest oskarżanie władz rosyjskich o zorganizowanie lub uczestnictwo w zamachu. Redaktor prowadzący również: "Znakomity, rzeczowy artykuł - serdeczne dzięki." Artykuł Zawiszy nie jest ani znakomity, ani rzeczowy, ani konkretny.

Dywagacje na temat zaspanego prezydenta obciążającego psychicznie pilotów pozostawiam bez komentarza. Wpisują się w makowsko-platformową propagandę pijanego Błasika, niekompetentnych pilotów i biby na pokładzie. Zresztą, za nie długo usłyszymy z ust zwolenników wschodnich prądów morskich, że co prawda zamach jednak był, ale Rosjanie wraz z Komorowskim zrobili dobrze Polsce i Światu, bo rządził nami niekompetentny, żydowski zdrajca co podpisał traktat z Lizbony i w ogóle PIS to obciach, mocherstwo i syfilis.

Po pierwsze - nikt nie oskarża Rosjan o zamach (uderz w stół.... To, że powiedzmy na pokładzie wybuchły jakieś ładunki termobaryczne nie znaczy, że dokonali tego Rosjanie. Równie dobrze mogli to być chłopcy ze wsi, niemieckie służby antykartoflowe, banksterstwo z MFW czy Al CIA-da.

A co przemawia za czynnym udziałem strony rosyjskiej?

Jeśli Rosjanie nie mają nic na sumieniu, to dlaczego po dziś dzień:

1. Nie otrzymaliśmy resztek wraku.

2. NIe otrzymaliśmy oryginałów czarnych skrzynek.

3. Nie otrzymaliśmy broni ani kamizelek borowców.

4. Nie widzieliśmy na oczy kokpitu, który już 4 minuty po katastrofie wyparował a jego rolę odgrywa po dziś dzień rufa ogonowa z wybitym okienkiem...

5. Kłamano co do czasu katastrofy.

6. Kłamano co statusu lotu (cywilny a nie wojskowy)

7. Przekłamano odczyty z cvr - rosyjska wersja części tłumaczeń była wyssana z palca.

(przy okazji: Media rządowe kłamały i nadal kłamią np o "my jesteśmy debeściaki" czy "jak nie wyląduję to mnie zabije")

8. Nagrania z monitoringu dziwnym trafem uległy zaginięciu albo wypadnięciu kabelka.

9. 2 minuty po katastrofie wszyscy wiedzieli że nikt nie żyje.

10. Sekcje ofiar prowadzono w sposób urągający człowieczeństwu.

Tę listę można by ciągnąć w nieskończoność.

Najważniejsza jest jedna kwestia.

Samolot znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Wg Zawiszy to wina wrednego pisu i zaspanego prezydenta. Wg niezależnych śledczych nie mających nic wspólnego z pisem samolot został wciągnięty w pułapkę:

Tupolew znalazł się tam gdzie znalazł ponieważ piloci otrzymali inne karty podejścia niż w dniu 7 kwietnia, wieża podawała komunikaty naprowadzające z błędem 700 metrów, wysokościomierze wskazywały fałszywe dane co do wysokości co widać nawet na prezentacji Millera gdzie wysokościomierz drugiego pilota wskazywał wysokości wyższą od rzeczywistej o 20 metrów a ponadto samolot naprowadzany był fałszywą ścieżka na lewo od właściwej przy użyciu przestawionej bliższej radiolatarni. Dowodem na to sa zeznania pilotów jaka, którzy zeznali o innej odległości między dalsza i bliższą. Róznica wynosiła blisko 700 metrów. Róznica wystarczająca by wcelować tupolewa w zbocze. Poza tym nawet szympans z programem audio potrafi znaleźć na ścieżce cvr dowody montażu w kluczowych momentach "lądowania".

I wreszcie - niedouczeni piloci zapomnieli wcisnąć uchod... zrobili to za drzewem ale było za późno. Otóż panowie dyletanci - nawet w załacznikach do raportu Millera znajdziemy ścieżkę opadania tupolewa. Im szybciej opada tupolew, tym dłużej trwa wyprostowanie jego toru lotu i odbicie się na odejście. Piloci odeszli z automatu natychmiast po komendzie 100 metrów. 6 sekund później samolot leciał już torem wznoszącym. Gdyby Protasiuk siedział przy sterach zastraszony przez Błasika jak gaworzył Miller, to tupolew rozbiłby się przed radiolatarnią.Bajki to dzieciom opowiadać a nie blogerom.

A dla osób wierzących w rozbicie samolotu o brzózkę polecam widok awaryjnego lądowania pod Moskwą gdzie lądujący samolot wyrąbał stumetrową przesiękę szerokości skrzydeł

 

Stara łacińska maksyma mówi: quis bono.

Kto zyskał - wiemy.

Forum Acontrario.pl

PS 1. Prezentowaliśmy już wcześniej dowody, i są one powszechnie znane, że tu 102 który stoi w Polsce to Tu 101. Obydwa "bliżniacze" samoloty różniły się jednym szczegółem.

PS 2. Tupolew lądować miał "kilkanaście minut" po rosyjskim Ile. Tyle że ił podchodził o 7:36 "lewym skrzydłem mocno w dół" a nie o 8:36... Kiedy więc naprawde lądował tu 154 i czy Rosjanie wykiwali wszystkich ze strefami czasowymi? (7.56 odpowiadałaby pierwszej wersji o 8:56). A że na miejscu potrzebowano sporo czasu żeby upewnić się że wsje pagibli stąd opowieści o "czterech podejściach do lądowania" czy "pijanym prezydencie"...

Ale to już tematy na inną dyskusję

KOMENTARZE

 • ZAGADKA
  Gdzie przebywa dziś Tusk?

  Co się stało z Samora Machelem w 1986 roku i przy użyciu jakich środków?
 • @Acontrario
  Ni i ta brzoza... co zmienną jest.
 • AKWEDUKT - bloger NE który dużo energii poświęcił katastrofie smoleńskiej
  Pamiętajmy również w tym momencie o ludziach który już odeszli, ale byli czynnie zaangażowani w wyjaśnianiu tej narodowej tragedii. Dzięki nim wyjaśnienie przyczyn katastrofy jest coraz bliższe.
 • @Autor
  Dzięki Acontrario za ten wpis. Ratujesz dawną klasę Nowego Ekranu, która gdzieś tam przeminęła z wiatrem. To już nie ten teatr i nie ci aktorzy.

  Nie ma obaw, nie zostaniesz nagrodzony przez Pana Opary słowami zachwytu i podziękowania:
  "Znakomity, rzeczowy artykuł - serdeczne dzięki"

  Takie słowa zarezerwowane są teraz tutaj dla bolszewików i innych WSI-oków. Smutne to i arcybolesne, szczególnie że dzisiaj mamy rocznicę tego dramatu.
  Pozdrawiam
 • @Acontrario 20:41:25
  Kto ma ochotę poczytać o tym, jak to w Mozambiku można nawet po dekadach starać się dochodzić do prawdy o katastrofie samolotu z prezydentem na pokładzie, a w Polsce takie działanie jest nazywanie paranoją, sekciarstwem, obłędem i czymś wysoce niestosownym, to polecam:

  http://wpolityce.pl/artykuly/50923-dlaczego-w-smolensku-nie-ocalal-nikt-a-w-katastrofie-samolotu-prezydenta-mozambiku-noca-w-gorach-ocalala-prawie-czwarta-czesc-pasazerow
 • @inżmechanik 21:09:52
  Pamiętam o Akwedukcie. Podziwiałam jego pasję w tej sprawie.

  http://2.bp.blogspot.com/-rA2RLmAuEhQ/UKJSQC50hfI/AAAAAAAABT0/R41bIPOxmyk/s1600/akwedukt-NE.jpg
 • Oto moje odpowiedzi
  Zwróć uwagę na jedno, to o czym mówisz, to wszystko są sprawy po katastrofie a nie rzeczy, które do niej doprowadziły. Za doprowadzenie do katastrofy odpowiada w dużym stopniu PiS, zaś za to co się wydarzyło po niej PO. Do tego musimy zwrócić uwagę na to, że Rosji zależy na zamęcie w Polsce, w czym PiS ma zbieżne interesy.

  1. Nie otrzymaliśmy resztek wraku.
  Jak najbardziej, tyle, że dziś na otrzymaniiu tego wraku zależy chyba bardziej PO niż PiS.

  2. NIe otrzymaliśmy oryginałów czarnych skrzynek.
  Nikt na świecie nie bada oryginalnych zapisów, jestem automatykiem i nie raz to robiłem i to wiem. Zawsze awaria sprzętu może spowodować skasowanie oryginałów, dlatego badania wykonuje się na kopiach.

  3. Nie otrzymaliśmy broni ani kamizelek borowców.
  Jakie ma to znaczenie dla sprawy badania przyczyn katastrofy? Ja nie widzę żadnego z wyjatkiem pobudzania takich, którzy szukają przyczyn w rzeczach zupełnie nieważnych.

  4. Nie widzieliśmy na oczy kokpitu, który już 4 minuty po katastrofie wyparował a jego rolę odgrywa po dziś dzień rufa ogonowa z wybitym okienkiem...
  Nie wiem, nie będę się wypowiadał.

  5. Kłamano co do czasu katastrofy.
  Tak, wiele rzeczy nie były na początku dokładne, zawsze masz media, żądne sensacji, które podają niesprawdzone informacje.

  6. Kłamano co statusu lotu (cywilny a nie wojskowy)


  7. Przekłamano odczyty z cvr - rosyjska wersja części tłumaczeń była wyssana z palca.
  Zawsze odczyt w kraju dokonany przez ludzi mówiących danym językiem będzie dokładniejszy niż dokonany przez ludzi, którzy wtórnie tego języka sie nauczyli. Przecież właśnie po to wykonano ponowne badania zapisu, czyż nie?

  (przy okazji: Media rządowe kłamały i nadal kłamią np o "my jesteśmy debeściaki" czy "jak nie wyląduję to mnie zabije")
  Które media? Kiedy ostatni raz taki zapis widziałeś, ja tego przynajmniej od roku nie widziałem. Liczba kłamstw mediów zależnych od PiS i redemptorystów będzie znacznie większa. Ja w swoim tekście wymieniłem ich znacznie więcej.

  8. Nagrania z monitoringu dziwnym trafem uległy zaginięciu albo wypadnięciu kabelka.
  Czy masz pewność, że tych zapisów nie ma, czy tylko nie zostały one opublikowane. W raporcie Millera widziałem film w którym podjeżdżały samochody i jacyś ludzie wsiadali. Czy to były konkretnie te osoby, nie wiem. Faktem jest, że nikt z rodzin nie kwestionuje tego, że ich bliscy na pokład tego samolotu wsiedli.

  9. 2 minuty po katastrofie wszyscy wiedzieli że nikt nie żyje.
  Skąd masz te wieści, jakie źródło? 2 minuty? Kto po 2 minutach powiedział o tym powiedział? Z tego co wiem, to pierwsza wypowiedź o tym, że nikt nie żyje była znacznie późniejsza. Trzymaj się faktów nie PR-owsiej propagandy.

  10. Sekcje ofiar prowadzono w sposób urągający człowieczeństwu.
  Zgadza się, sekcje zwłok były przeprowadzone nieprawidłowo. Wręcz zamiana zwłok prezydenta Kaczorowskiego jest obrażająca dla Polaków, tyle, że jaki miało to wpływ na przyczyny katastrofy?

  Tę listę można by ciągnąć w nieskończoność.
  Oddziel to co doprowadziło do katastrofy od tego co wydarzyło sie po niej. Żadna z podanych przez ciebie pozycja listy nie miała wpływu na katastrofę. Wskaż choć jedną. Cały mój tekst mówi o przyczynach nie o rzeczach, które się wydarzyły później. Właśnie to jest mataczeniem Macierewicza, on też stara się przesunąć ciężar z tego co doprowadziło do katastrofy na to co było po niej. Mówię wyraźnie, na podstawie dziś nam dostępnych informacji działania PiS mocno ograniczyły bezpieczeństwo loty, działania rządu ograniczają nam wyjaśnienie. I właśnie o tym mówił mój tekst.
 • @Bogdan 21:38:52
  Autorowi dałam piąteczkę. Czytam Twój komentarz i myślę: ma rację. Tak mi się dzisiaj smutno zrobiło czytając to wszystko. A tam zginęło 96 osób...

  http://1.bp.blogspot.com/-MxRwuaxiats/UDz4x7rTQlI/AAAAAAAABKc/0946jdtMoYA/s1600/swieto+lotnika2012-400.jpg
 • @leoparda 21:53:07 - Wspaniały rysunek.
  Dziękuję bardzo miło, że pamiętasz i cenisz Akwedukta. Będzie dobrze choć NE upodobało sobie również towarzystwo z ONETU. Mam nadzieję, że się znudzą i odejdą.
 • @Zawisza Niebieski 21:57:57
  Nie rozumiesz jednej bardzo prostej rzeczy. Twój tekst opublikowany w rocznicę katastrofy jest nietaktem wobec Tych, którzy tam zginęli.
 • @inżmechanik 22:01:49
  To rysunek taki, "od serca". Bo bardzo smutno mi się zrobiło, jak dowiedziałam się o jego śmierci. To coś takiego skleciłam. Tak spojrzałam dzisiaj na moich ulubionych blogerów i zobaczyłam, że jeszcze jednego już nie ma. Ambiwaletna Anomalia. Pamiętam jego piękny wpis na temat jego przeżyć po katastrofie smoleńskiej. Przeglądnęłam jego notki na NE, nie znalazłam go. Natomiast znalazłam jego wpis z 6.04.2011 roku. Na końcu pisze takie słowa:
  "OSKARŻAM PAŃSTWO POLSKIE O ROZMYWANIE POLSKOŚCI, OSKARZAM PASTWO POLSKIE O ZACIERANIE W NARODZIE POCZUCIA JEDNOŚCI…"

  http://am-an.nowyekran.pl/post/9416,ja-was-oskarzam
 • Kłóćcie się kłóćcie.....
  A Moskwa się cieszy.

  MOskwa się cieszy bo misternie zaplanowana maskirowka udała się znakomicie i wciąż znajduje kontynuatorów w postaci obrońców tez o zamachu i 2 bombach termocośtam, trotylu i drugiej o błędach pilotów i brzozie.

  Moskwa się cieszy bo nikt prawie już nie wspomina o sowieckiej zbrodni na Polakach w 1940 roku w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie i wielu innych miejscach..

  Moskwa się ciszy bo jej agentura wciąż drwi sobie z Polaków i udaje że jest prawicą..

  Moskwa się cieszy bo skłóciła i podzieliła naród a wiadomo, że podzielonym narodem łatwo się rządzi i manipuluje..

  Moskwa się cieszy bo wciągnęła Kościół Katolicki do swych brudnych gier..

  Moskwa się cieszy bo spacyfikowała wszystkie media w Polsce..

  Moskwa się cieszy bo uwiarygodniła mit Kaczyńskiego jako wroga Rosji kreatora polityki jagiellońskiej, antykomunisty, lustratora, współlikwidatora WSI.
 • @Autor
  Tekst Niebieskiego Zawiszy istotnie zawiera wiele bredni ... ale Twoja z nim polemika też nie jest od nich wolna. Że też nikt nie potrafi odciąć się od partyjnych emocji i spokojnie ocenić co wiemy na pewno, czego nie wiemy a czego się domyślamy ....

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 21:57:57
  "Nie wiem, nie będę się wypowiadał."

  Tak trzymaj.
 • @leoparda 22:06:38
  "Nie rozumiesz jednej bardzo prostej rzeczy. Twój tekst opublikowany w rocznicę katastrofy jest nietaktem wobec Tych, którzy tam zginęli."

  Jest taktowny. Bolszewicko.
 • @leoparda 22:06:38
  Można by tak przyjąć, że jest to nietakt, ale w takim razie musimy przyjąć, że wypowiedzi Antoniego Macierewicza, Jarosława Kaczyńskiego wypowiadane w zeszłym i w tym roku w czasie uroczystości mówiące o teoriach i wnioskach zespołu Macierewicza są również nietaktem.
  W mojej ocenie właśnie szacunkiem dla osób które zginęły, a zginęły osoby różnych opcji politycznych, osoby nie zaangażowane politycznie jest właśnie wskazanie błędów które popełniono i które doprowadziły do katastrofy.
  Właśnie szacunkiem jest mówienie prawdy w sposób chłodny, kulturalny bez względu na to jak byłaby ona bolesna. I w tym tonie starałem się utrzymać mój tekst.
 • @Jasiek 00:54:48
  Gdybyś pomyślał choć przez chwilę, słowami swoimi powiedziałeś, że Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, którzy wypowiadali się w tym dniu o tej katastrofie również byli taktowni "bolszewicko".

  Zawsze się trzymam zasady, nie wiem - nie wypowiadam się, wiem - wypowiadam się i tak będę trzymał.
 • @Zawisza Niebieski 06:36:18
  Podane przez Ciebie fakty sa prawdziwe. Nie jest jednak prawdą konkluzja z nich wynikająca. Przyznajesz rację Tym którzy starają się z wszelkich sił zakłamać prawdę w tej sprawie i nie dopuścić do faktycznego wyjaśnienia katastrofy. Ty nie zadajesz sobie pytań o powód wszystkich manipulacji związanych z tym wypadkiem. Po prostu sankcjonujesz oficjalną, rządową wersję katastrofy. Tym samym chcesz zapomnienia tej sprawy i rozgrzeszenia sprawców. Jesteś po prostu agentem inspiratorów tych zdarzeń, a że tacy byli to każdy racjonalnie patrzący powinien to widzieć. Wystarczy popatrzeć z dwóch stron, a nie tylko z jednej jak Ty to robisz. Tego wymagała by rzetelność. W tym wypadku Twoja analiza jest manipulacją, zaciemnia sprawę choć fakty o których mówisz w większości są prawdziwe.
 • @Zawisza Niebieski 21:57:57
  A dlaczego tak mało (albo tyle co nic) mówi się o tym co było przed "katastrofą"- poczynając od remontu tutki w rosji jak i podejrzanych samobójstwach poprzedzających ją?

  Pozdrawiam.
 • @Almanzor 23:14:22
  Zgadza się- na tym polega ta gra!

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 06:33:05
  >"W mojej ocenie właśnie szacunkiem dla osób które zginęły, a zginęły osoby różnych opcji politycznych, osoby nie zaangażowane politycznie jest właśnie wskazanie błędów które popełniono i które doprowadziły do katastrofy.
  Właśnie szacunkiem jest mówienie prawdy w sposób chłodny, kulturalny bez względu na to jak byłaby ona bolesna. I w tym tonie starałem się utrzymać mój tekst."
  ----------------------------------------------------------
  Nie rozumiem tego tłumaczenia. Każdy może mieć swoje zdanie, ale według mnie naleźało uszanować rocznicę i opublikować to w innym czasie.
  ----------------------------------------------------------

  >"Można by tak przyjąć, że jest to nietakt, ale w takim razie musimy przyjąć, że wypowiedzi Antoniego Macierewicza, Jarosława Kaczyńskiego wypowiadane w zeszłym i w tym roku w czasie uroczystości mówiące o teoriach i wnioskach zespołu Macierewicza są również nietaktem."
  ---------------------------------------------------------
  Jarosław Kaczyński jest "pod ochroną". Tak samo jak każda osoba, ktora straciła najbliższą osobę. Jej więcej wolno niż innym. Bardzo ładnie na ten temat napisał Gallux, o przeżywaniu traumy przez bliskie osoby. Co wolno panu Kaczyńskiemu, to nie przystoi innym osobom.
 • @Zawisza Niebieski 06:33:05
  A kim ty człowieku jesteś, że porównujesz się do Jarosława Kaczyńskiego? Straciłeś tam, pod Smoleńskiem, Brata? Ty jesteś anonimowym osobnikiem, który nadużywając anonimowości włazi w buty Laska, Artymowicza, Anodiny i spółki. Ty nawet nie wiesz czym jest takt i delikatność.
 • @Zawisza Niebieski 21:57:57
  Mam pytanie kto zajmował się organizacją wylotu na obchody 70 rocznicy mordu w Katyniu, kto ustawiał ochronę dla Prezydenta, i kto się domagał aby Prezydent okreśkił kiedy dokładnie jedzie na obchody uroczystości, i można tak pytaćw nieskończoność, tych pytań jest wiele, i na każde pytanie jest jedna odpowiedź: tusk i jego ekipa
 • @gallux 09:26:49
  o tym samozwańczym zawiszy można się sporo dowiedzieć z jego wcześniejszej twórczości, pomijam propagandę, ale ten człowiek jest albo niedouczony, albo głupi czy wręcz idiotą szczególnie ten cytat to potwierdza:
  "...dziś na otrzymaniiu tego wraku zależy chyba bardziej PO niż PiS."

  Nie wiem na jakiej podstawie wmawia się na siłę o "popełnionych błędach", to wyjątkowo bezczelne kłamstwo w swej wymowie, ma usprawiedliwiać spisek wielu osób z najwyższej półki władzy, jak i ich pomagierów, błędy zawsze można wybaczyć, usprawiedliwić, ale już nie celowe działania, a takie były już przed 10.04.2010, a wyraźnym sygnałem rozpoczęcia realizacji planu zamachu była utajniona rozmowa Tusk-Putin, czego konsekwencją była rezygnacja Tuska z kandydowania na prezydenta, marzenie życia, kolejny widoczny sygnał to namaszczenie Komoruskiego przez fikcyjne prawybory, potem już poszło gładko, mając monopol na liczenie głosów to było łatwe, ilość fałszerstw wyborczych była b.wysoka, pamiętacie liczenie głosów? do ostatniego momentu wygrywał Kaczyński, by dosłownie sekundy przez końcem liczenia wygrał Komoruski. W tym spisku brali udział nie tylko POlszewicy z ich agenturą, sowieci, ale także germańcy, wszak to oni mają V kolumnę medialną, a jak to już wiemy, mają też koszernych pomagierów nie tylko z Gazowni.
 • @Zawisza Niebieski 06:36:18
  "Gdybyś pomyślał choć przez chwilę, słowami swoimi powiedziałeś, że Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, którzy wypowiadali się w tym dniu o tej katastrofie również byli taktowni "bolszewicko"."

  Bronisz się jak niedorozwój. Oni nigdy nie wypowiadali się obciążając za rzekomą katastrofę pilotów, prezydenta, nie mówili nigdy o lądowaniu. Chcą poznać prawdę, negują wersję maku i millera. Oni mają prawo mówić zawsze, zwłaszcza gdy negują kretyńską wersję bandy chyżego roja.

  "Gdybyś pomyślał choć przez chwilę..."

  Takie zwroty to sobie trenuj z debilami po-dpierającymi pancerną brzozę.
  Jaki unik! Jaki merytorycznie celny argument! Tak samo jak walki w kisielu pierd....tego laska
 • @gallux 09:26:49
  "A kim ty człowieku jesteś, że porównujesz się do Jarosława Kaczyńskiego?"

  On jest gównem jak i osiecki.
 • skoro już jest to zdjęcie
  A kogo to widać na tym zdjęciu.

  ano rozpoznać nie można nikogo i nikogo zresztą prawie tam nie ma.

  nie ma filmu z odlotu delegacji, nie byl emitowany w telewizjach

  Nie ma zdjeć, nie były emitowane w prasie.

  Polecam film Rafała Gawrońskiego - "Smoleńsk -niewygodne pytania" -szkoda że o dopiero on zrobił film i to dopiero co po wyjściu z więzienia.
 • jakby piloci zachowali się jek należy,
  byli odpowiednio wyszkoleni, przestrzegali instrukcji i nie latali za nisko we mgle, to ten cały kokpit, wrak, srak byłyby nikomu niepotrzebne. Jakby nie było mgły, to też uważacie, że byłby zamach lub co inne? Nie mieli prawa startować, a jak już wystartowali, nie mieli prawa schodzić tak nisko, a jak już zeszli itd.itd. Zawsze w takiej katastrofie ni ma jednej przyczyny, musi być łańcuch zdarzeń, z których jeśliby zabrakło choć jednego, katastrofa by się nie wydarzyła. Ale zaczęło się jeszcze w Warszawie.
  A jak już mówimy o rzymskich zasadach, to najbardziej skorzystał Macierewicz, a zaraz po nim Jarosław Kaczyński.
 • @fufu 15:17:39
  następny leming idiota, useful idiot, lub zadaniowiec służb. Bez odbioru.
 • @fufu 15:17:39
  Jak się mówi "a" to trzeba też powiedzieć "b", a więc w myśl tej logicznej zasady proszę fufu, aby wyjaśnił mi nierozgarniętemu ciemniakowi w jaki sposób na "katastrofie" smoleńskiej największe zyski odniósł Macierewicz i Jarosław Kaczyński?
  Proszę wykazać mi te wysokie profity w/w osób.
 • @FanDaVinci 11:13:03
  "o tym samozwańczym Zawiszy można się sporo dowiedzieć z jego wcześniejszej twórczości, pomijam propagandę, ale ten człowiek jest albo niedouczony, albo głupi czy wręcz idiotą"

  Niestety Zawisza Niebieski nie jest ani niedouczony, a wręcz przeciwnie i nie jest też głupi. On tu jest po to, żeby robić konkretną robotę, taką jakiej oczekują od niego jego przełożeni.

  Na całe szczęście zdecydowana większość czytelników NE już dawno zobaczyła, że Zawisza to (jak to ładnie ktoś wczoraj napisał):

  "Zawisza Niebieski, Zawisza Zielony, Zawisza Czerwony lub agent skończony" i u wielu jest od dawna skończony na zawsze, bez względu na to, co w danej chwili napisze.
  Pozdrawiam
 • Wszyscy!
  Anna Walentynowicz. Skandal z identyfikacją !!! Nie wiadomo czy w rodzinnym grobie pochowana jest Anna Walentynowicz. - Dostaliśmy ekspertyzy sporządzone w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Po zapoznaniu się z nimi z ubolewaniem stwierdziliśmy, że nie rozwiały one naszych wątpliwości. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ podjęliśmy kroki prawne - mówi nam Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, legendy Solidarności. Jak ustaliła niezalezna.pl wątpliwości dotyczą tożsamości osoby pochowanej w grobie w Gdańsku 28 września 2012 roku, po wcześniejszej ekshumacji.

  Według naszych rozmówców nie jest wykluczone, że dokumentacja zawiera nieprawdziwe dane dotyczące badań genetycznych.

  Pełnomocnik rodziny mec. Stefan Hambura podkreśla, że cała sprawa jest wielką traumą dla rodziny Anny Walentynowicz. - Nie zapoznałem się jeszcze z tymi dokumentami. Jeżeli się to okaże prawdą to wówczas będziemy w jak najszybszym trybie wyjaśniać ten skandal. Już teraz apeluje do Naczelnej Prokuratury Wojskowej by w szybkim trybie zebrała i przygotowała dla nas wszystkie dokumenty. Tym bardziej, że w niedopuszczalny sposób, naruszający godność osoby zmarłej oraz jej rodziny prokuratura opublikowała na swoich stronach internetowych wyniki badań sekcji zwłok osoby uznanej według śledczych za Anna Walentynowicz - mówi Hambura.


  Autor: dk
  Żródło: niezalezna.pl
 • @Kula Lis 62 17:23:46
  Obawiam się, że podróż do Katynia rozpoczęta rankiem 10.04.2010 potrwa dłużej. Ludzie, kończcie wreszcie z tym żydodojczem i kretynem Tuskiem i jego rządem - Bohaterowie są zmęczeni. Wszyscy jak jeden powinni zgnić w pierdlach ale kto ich zamknie, kto skaże? Nasz wymiar sprawiedliwości i organa ścigania to najbardziej chore elementy kraju, przez ich demoralizację, korupcję, układy, niewywiązywanie się z konstytucyjnych obowiązków jest jak jest. Tak oni jak i cała reszta z tego stanu rzeczy korzystająca czują się bezkarni, przez co kraj się pogrąża, jest na równi pochyłej, bardzo pochyłej :'(
 • Siergiej Antufiew – były gubernator Smoleńska. Teraz „tajny” pracownik ambasady Rosji w Warszawie?!
  Siergiej Antufiew – były gubernator Smoleńska. Teraz „tajny” pracownik ambasady Rosji w Warszawie?! Jeden z głównych świadków katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, były gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufiew jest pracownikiem Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce – dowiedział się portal niezalezna.pl. Przynajmniej sam tak twierdzi. Trzy lata temu przygotowywał wizytę Prezydenta RP w Katyniu.

  Pod koniec lutego tego roku lokalny smoleński dziennik „Raboczij Putj” („Droga Robotnika”) relacjonował proces, na którym pojawił się Antufiew. Były gubernator był świadkiem oskarżenia w procesie byłego szefa administracji Smoleńska Konstantego Lazarewa ws. oszustwa. Na pytanie o miejsce pracy powiedział: „Minister-Radca Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej” – relacjonuje gazeta.

  Sprawdziliśmy też profil twitterowy Antufiewa. Podpisuje się w nim Radca Minister w Republice Polskiej. Wprawdzie ostatni wpis na profilu pochodzi z grudnia ubiegłego roku, ale trudno sobie wyobrazić, aby tak ważny polityk rosyjski nie aktualizował informacji o własnym zatrudnieniu. Chcąc potwierdzić zaskakującą wiadomość o nowej posadzie Antufiewa zadzwoniliśmy do Ambasady FR w Warszawie. I czekała nas niespodzianka. – Do nas docierały takie informacje, ale są one absolutnie nieprawdziwe – stwierdziła w rozmowie z portalem niezalezna.pl rzecznik placówki dyplomatycznej Waleria Perżinskaja.

  Z kolei z wielkim zdziwieniem zaprzeczenie informacji o pracy Antufiewa w Polsce, przyjął autor artykułu o nim w gazecie „Raboczij Putj” Kirill Stiepanow. – Byłem obecny podczas rozprawy sądowej, na której były gubernator obwodu smoleńskiego występował jako świadek oskarżenia. Mam nagranie całej rozprawy. Siergiej Antufiew powiedział, że obecnie pełni funkcję Ministra-Radcy Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Całe miasto jest przekonane, że to prawda, bo tak powiedział podczas posiedzenia sądu – powiedział portalowi niezalezna.pl Stiepanow.

  10 kwietnia 2010 roku, około dziesięciu minut przed katastrofą ówczesny gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufiew rozmawiał na płycie lotniska z szefem kontroli lotów Pawłem Plusninem oraz z Gieorgijem Połtawczenką, pełnomocnym przedstawicielem prezydenta Rosji w Centralnym Okręgu Federalnym i członkiem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (byłym agentem KGB).

  Siergiej Antufiew brał też udział w spotkaniach ze stroną polską, które miały przygotować wizytę delegacji z prezydentem na czele w Katyniu.

  W kwietniu 2012 roku Antufiew przestał być smoleńskim gubernatorem. Co ciekawe nie był na stanowisku pełnej kadencji. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przyjął jego wcześniejszą dymisję oraz wyznaczył na to stanowisko Aleksieja Ostrowskiego, członka populistycznej Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji.

  Autor: Piotr Kotomski, Olga Alehno
  Żródło: niezalezna.pl
 • gruppenführer kat
  Kwestia mordu na 96 Polakach została już dawno wyjaśniona w tekście Łazarza Gruppenführer Kat - Komorowski-Arabski-Tusk wszystko zdarzenia poprzedzające tę tragedię i prowadzące do niej były udziałem trzech wymienionych osób. Kto szuka prawdy ten ja znajdzie, nie ma cienia wątpliwości, że Arabski był (jest?) na usługach GRU/KGB i bez tej osoby cała ta akcja nie mogłaby się odbyć.
 • @Bogdan 17:01:19
  ZAWISZA w kolorze "Blue" !
  Czy to jest ten sam Zawisza ?
  Czarny ,Czerwony, Zielony ? - Cisza !
  Nie poznałem , daję słowo ,
  To się "zrobił" kolorowo !
  Jaki talent On miał wielki...
  Za Zawiszę dałbym głowę ,
  Za Zawisze dałbym szelki,
  a tu "klapa" i ...bąbelki.
  No i Dno!
  Szkoda Go!
  Trudno wyznać.
  muszę Przyznać
  Chociaż z trudem
  bez żenady
  "Tytuły" miał nie od parady:
  "Propaganda"
  - PO to banda !
  "Lot ku śmierci"
  - na trzy ćwierci !
  "Walentynki"
  -to Idioci i kretynki !
  ale treści takie mieści
  Takie duby w nich to smali
  i Głupoty takie wali
  że zrozumieć Nic nie mogę
  Jak On zszedł tak na złą drogę.

  " Nie idż tą Drogą ZAWISZA !
  A tu Nic! Tylko Cisza!
 • @Brolly 19:53:08
  Raczej poprawniej S.KAT czyli Sturmbannfuerer K.A.T.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej